Новини » Курйози 20 вересня, 2018, 0:19
Людина під час польоту на Марс отримає небезпечну дозу космічної радіації

Людина під час польоту на Марс отримає дозу космічної радіації, яка становить близько 60% від гранично допустимої.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Європейського космічного агентства, складеному на основі даних, отриманих за час роботи на марсианській орбіті космічного апарату місії «ЕкзоМарс 2016» - інформує Капітал.

«Радіаційні дози, накопичені астронавтами в міжпланетному просторі, будуть в кілька сотень разів більше, ніж дози, накопичені людьми за той же період часу на Землі, і в кілька разів більші, ніж дози астронавтів і космонавтів, що працюють на Міжнародній космічній станції. Наші результати показують, що сама подорож забезпечило б дуже значний вплив для астронавтів з боку радіації », - наводяться в повідомленні слова наукового співробітника Болгарської академії наук Йорданка Семково.

Результати вимірювань припускають, що в шестимісячному подорож до Червоної планети, перебування там і повернення на Землю, астронавт може бути підданий впливу радіації, яка складе як мінімум 60% від загального ліміту дози опромінення, рекомендованого для всієї кар'єри космонавта.

У свою чергу на сайті російського Інституту космічних досліджень уточнюється, що вимірювання проводилися під час зниження сонячної активності, коли потік галактичних космічних променів, найбільш небезпечних для людини, досягає свого максимуму.

За даними російських вчених, зараз космічний апарат місії «ЕкзоМарс 2016» Trace Gas Orbiter знаходиться на висоті 400 км над поверхнею Марса, де доза радіації становить близько 1,5-1,6 мілізіверта в день. Допустима доза для космонавта за всю його професійну діяльність становить 1 зіверт (1000 мілізіверт). Нормальним радіаційним фоном на Землі вважається 3 мілізіверта на рік.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 01:22 :27