Новини » Політика 20 вересня, 2018, 13:41
Фермерські господарства – основа аграрного устрою: ВРУ скерувала до КСУ зміни до Конституції
Фото: Марієнко Андрій/УНІАН
Фото: Марієнко Андрій/УНІАН

Народні депутати скерували проект Закону щодо змін до Основного закону розвитку села на основі фермерських господарств до Конституційного суду України.

Ідеться про проект Закону про внесення змін до статті 41 Конституції України щодо реалізації прав українських громадян на землю, збереження власності на сільськогосподарські землі в руках громадян України та сталого розвитку села на основі фермерських господарств № 6236.

Законопроект зареєстрований 24 березня 2017 року. Серед ініціаторів закону – 180 депутатів.

Зміст законопроекту полягає у доповненні статті 41 Конституції України положенням: «Основою аграрного устрою України є фермерське господарство».

За включення до порядку денного і направлення законопроекту до КСУ проголосували 267 обранців.

Як наголосив народний депутат України, голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко, запропоновані зміни до КСУ визначають питання власності на українську землю – кому вона належатиме та кого годуватиме.

Олег Ляшко звернувся до 180 парламентарів, які підтримали ініціативу внести зміни до Конституції України та визначити основою аграрного устрою фермерські господарства. Політик заявив про загрозу того, що українська земля може опинитися у руках транснаціональних корпорацій. На його думку, віддати землю – означає, що Україна ніколи не злізе з «кредитної голки» МВФ.

«Ми пропонуємо сьогодні, проголосувавши зміни до Конституції, визначивши, що господарем на українській землі є український фермер, український селянин, ми, фактично, забиваємо осиковий кілок у груди транснаціональних глитаїв, які хочуть забрати в українського селянина землю», – заявив Олег Ляшко.

Нардеп наголосив, що, якщо в Основному законі будуть відповідні зміни, жодна влада не зможе обійти цю норму, бо треба буде 300 голосів, що її скасувати.

Нагадаємо, сьогодні Президент України виступив у ВРУ зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Сьогодні Верховна Рада України скерувала до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 15:47 :03