live
Новини » Політика 140

Депутат пояснив, чому українське село «в первісному вигляді» не вдасться зберегти

ZIK
загрузка...
загрузка...

Україні не вдасться зберегти село в первісному вигляді, адже економіка сьогодні диктує зовсім інші вимоги.

Про це в ефірі програми Voxpopuli на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція БПП) Олексій Гончаренко.

Відповідаючи на запитання глядачів щодо занепаду українських сіл, депутат зауважив, що нині існують програми підтримки АПК, зокрема закупівлі сільгосптехніки, програми підтримки виноградарства, тваринництва тощо. Водночас нардеп Гончаренко визнав, що таких програм не достатньо.

«Але в такому вигляді село, як було сто років тому, ми ніколи не повернемо. Світ змінився, і не може так багато людей проживати у сільській місцевості», – зазначив політик.

Олексій Гончаренко навів приклад розвинених країн, де сільське господарство поступово стає видом роботи: люди живуть у містах, а до сіл приїжджають на роботу.  З його слів, такі процеси урбанізації відбуваються у всьому світі, і зворотні процеси не відбуваються у жодній країні. Депутат переконаний, що Україні не вдасться зберегти село в первісному вигляді, адже економіка сьогодні диктує зовсім інші вимоги.

Гість програми також пояснив, для чого Україні потрібна децентралізація.

«Децентралізація потрібна державі, бо люди на місцях набагато краще знають, яку дорогу краще збудувати, направити гроші на ФАП чи бібліотеку, чи школу», – зазначив Олексій Гончаренко та додав, що прикладом країни, де немає децентралізації є РФ, і Путін вирішує, як «тролейбус має ходити».

Нагадаємо, 20 вересня народні депутати скерували проект Закону щодо змін до Основного закону щодо розвитку села на основі фермерських господарств до Конституційного суду України.

Loading...
Loading...
Loading...