live

321 за: Рада скерувала до КСУ зміни до Конституції щодо ЄС і НАТО

Верховна Рада України. Фото: Космач Олександр/УНІАН

Народні депутати скерували до Конституційного суду України президентський проект змін до Конституції України про незворотність курсу до ЄС і НАТО.

Під час сесійного засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, депутати направили проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) № 9037 на висновок Конституційного Суду України.

Представник Президента України у ВРУ Ірина Луценко, представляючи законопроект, який визначений Президентом як невідкладний, наголосила, що більшість українського суспільства підтримує курс на повноправне членство України у ЄС та НАТО. Нардеп наголосила, що європейська та євроатлантична інтеграція відповідають національним інтересам України.

Ірина Луценко зазначила, що законопроектом передбачається доповнити преамбулу словами «та підтверджуючи європейську ідентичність українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України». Проектом закону планується віднести до повноважень ВРУ визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і в НАТО. Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО, а Кабінет Міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

«Також пропонується виключити з Основного закону положення, відповідно до яких існуючі військові бази і їх використання на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди, у порядку, визначеному договорами України та ратифікованими ВРУ», –наголосила Ірина Луценко.

За включення до порядку денного та направлення законопроекту до КСУ проголосував 321 народний депутат.

Нагадаємо, 3 вересня 2018 року Президент України зареєстрував зміни до Конституції України щодо закріплення у ній європейського та євроатлантичного напряму розвитку держави.

Під час щорічного послання Президента України до ВРУ Петро Порошенко закликав обранців підтримати проект закону.

Loading...