ЄС готовий до поступок Великобританії у питанні ірландського кордону

Фото: EPA/AIDAN CRAWLEY

Європейський союз «готовий поліпшити» свою пропозицію Великій Британії щодо питання ірландського кордону, оскільки в переговорах про Brexit наближається «момент істини».

Про це заявив головний переговірник ЄС Мішель Барньє, повідомляє «Європейська Правда» з посиланням на ВВС.

Представник ЄС заявив, що хоче «де-драматизувати» питання щодо фізичних перевірок на кордоні і забезпечити, щоб товари, які прибувають в Північну Ірландію з іншої частини Сполученого Королівства, оброблялися далеко від кордону.

За словами Барньє, офіційні особи ЄС і Британії можуть працювати разом, щоб знайти місця для проведення технічних перевірок товарів, що надходять з Британії до Північної Ірландії, на майданчиках, розташованих далеко від портів і аеропортів.

Чиновники ЄС кажуть, що ці перевірки можуть проводитися посадовими особами Британії або ЄС, або інспекторами охорони здоров’я, а не митниками, які, за їх твердженням, «де-драматизують» проблему кордону.

«Жовтень – ключовий момент часу – це момент істини. Багато питань, в тому числі ірландське питання, я сподіваюся, досягли значного прогресу і, сподіваюся, будуть вирішені», – зазначив Барньє.

У четрер, 20 вересня, в Зальцбурзі відбудеться неформальний саміт лідерів ЄС, на якому британський прем’єр Тереза ​​Мей викладе свій план майбутньої співпраці Британії з блоком. Після цього лідери 27 країн обговорять ці пропозиції і позицію ЄС.

Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей заявила, що у депутатів британського парламенту є вибір між запропонованою Мей угодою з ЄС, або ніякої угоди з Brexit.Loading...