Новини » Регіони 86

Військова прокуратура не розголошує результати експертизи про вибух міномета на Рівненщині

Міномет «Молот». Фото: ukroboronprom.com.ua

Представники Генеральної прокуратури України не прибули на засідання комітету з нацбезпеки і оборони. Відтак, розгляд питання щодо результатів експертизи щодо вибуху міномета «Молот» на Рівненському полігоні відбувся лише частково.

Більше того – військова прокуратура Західного регіону заборонила розголошувати результати експертизи розслідування цієї ситуації.

Таку заборону комітет нацбезпеки та оборони отримав листом за підписом заступника військового прокурора Рівненського гарнізону Західного регіону Сергія Кріпака.

Про це повідомив голова комітету, народний депутат Сергій Пашинський, передає кореспондент «Громадського».

Депутати комітету планують навідатися у Генеральну прокуратуру для отримання інформації щодо результатів експертизи. Такий візит має відбутися 20 вересня.

Натомість, на комітеті присутні представники Нацполіції та Міноборони.

Начальник управління ремонту і технічної підготовки Центрального ракетно-артилервійського управління озброєння ЗСУ Іван Лісовий назвав три ймовірні причини вибуху міномету: несправна міна, подвійне заряджання або ж невмілий підривник.

«Перед прийняттям в експлуатацію кожного міномету проводиться 10 підсилених пострілів з нього. Міномети «Молот» дуже добре себе проявили у зоні проведення бойових дій і наступного року ми будемо збільшувати кількість державного замовлення на ці міномети», – повідомив представник Міністерства оборони України

Раніше військовий прокурор розповів, що слідчі розглядають три версії вибуху міномета: це людський фактор – подвійне зарядження міномета, неналежний стан міномета «Молот» і неналежний стан міни, яка заряджалась.

Нагадаємо, уранці 6 липня під час військових навчань на Рівненському полігоні стався вибух міномета.

Від вибуху загинули троє військовослужбовців 15 окремого гірсько-піхотного батальйону. Дев’ятеро бійців дістали поранення. Троє з поранених у важкому стані.

Трьох військовослужбовців, які постраждали унаслідок вибуху міномета під час навчань на Рівненському полігоні, у вкрай важкому стані перевели до львівської лікарні.

Президент Петро Порошенко на час слідства заборонив використовувати міномети «Молот» на навчаннях до завершення розслідування.

Loading...
Loading...
Loading...