Новини » Політика 19 вересня, 2018, 17:01
В опозиційній фракції стривожені подорожчанням газу і приватизацією майна

Здорожчання газу, фінансування будівництва шкіл та планована приватизація медичних закладів – на такі проблемні питання відреагували депутати фракції ВО «Батьківщина» на сесії Львівської обласної ради, 18 вересня. Зокрема, депутати ініціювали звернення до Верховної ради з приводу недопущення підвищення цін на газ.

«Фракція ініціювала звернення до ВРУ, щоби депутати Львівської області визначилися, чи підтримують вони пропозицію Прем’єр-міністра про підвищення ціни на газ в середньому на 25% восени цього року. Люди заледве виживають, а тут планується ще одне підняття цін на газ вже весною 2019 бюджетного року. І це недопустимо, – пояснив ініціативу голова фракції Юрій Гудима. – Тому ми сьогодні зробили звернення до Верховної ради, яке було озвучено і поставлено на голосування про недопустимість підняття газу для населення восени цього року і в подальшому також. Для цього і є в нас Кабінет міністрів, є Прем’єр-міністр України, які мають повноваження планувати бюджет на 2019 рік».

Проблемні питання добудови шкіл і подальшої долі комунального майна озвучили депутати І.Комарницький та Я.Качмарик.

«В селі Либохора Турківського району будується школа. Село Либохора – багаточисельне село, в якому налічується більше 650 учнів. На сьогоднішній день немає жодної школи в селі і діти змушені вчитися на горищі. 20 років іде розмова про будівництво школи і тільки на початку теперішньої каденції наша фракція виступила з ініціативою будівництва цієї школи, – каже Ігор Комарницький. – Домоглися виготовлення проектно-кошторисної документації і на даний час збудовано вже перший поверх. Є всі шанси збудувати другий поверх і накрити цю школу. Але, з незрозумілих причин, припинено фінансування цієї школи. Сьогодні на сесії я озвучив вимогу про включення інформації про цю школу у порядок денний сесії. На жаль, керівництво не включило це питання у перелік питань. Але ми будемо домагатися, щоби це питання було заслухане, прийняті рішення і відновлене фінансування цієї школи».

Водночас І.Комарницький повідомив, що на засіданні президії обласної ради депутати домоглися вилучення з порядку денного приватизаційних питань. Ці питання стосуються двох об’єктів комунального майна у місті Львові. На вулиці Коновальця – приміщення психдиспансера і на вулиці Винниченка – приміщення облради. «Рішення по них комісія не прийняла, – каже Комарницький. – Ці питання вилучені з порядку денного і розглядатися не будуть. Ці питання недостатньо вивчені і недостатньо обговорені з громадськістю».

Також депутати публічно виступили проти приватизації майна неврологічного диспансера.

«Не виконані вимоги цілої низки законів і регламенту, що порушує публічність обговорення питань, які виносяться. Знову бачимо незадоволених людей. Зокрема, працівники обласного психоневрологічного диспансеру вимагають зупинити так звану реорганізацію їхнього закладу. І їх повністю підтримує наша фракція. Хочеться, щоби обласна рада не зробила цього ганебного рішення, – каже депутат Ярослав Качмарик. – Незрозуміле винесення і деяких питань, зокрема в частині приватизації приміщення по вулиці Винниченка, 16. Складається враження, що обласна рада хоче продати сама себе».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 01:41 :25