середа, 19 вересня, 2018, 18:45 Світ
У джунглях Гватемали знайшли вівтар, що розповідає історію «Гри престолів» майя
phys.org
phys.org

1500-річний вівтар майя, знайдений на півночі Гватемали, дозволив реконструювати події, які нагадують епізоди відомого телесеріалу «Гра престолів». Вапняковий пам’ятник виявили у Ла-Корона, поблизу кордону з Мексикою та Белізом.

Про це повідомляє PhysOrg.

Керівник розкопок Томас Баррентос зазначив, що вівтар оздоблений зображеннями місцевого володаря Чак-Ток-Іч’аахка, який сидить на троні і тримає скіпетр, а з його постаті виходять двоє богів, покровителів міста. Кам’яна плита розміром 1,46x1,2 метра точно датована. З ієрогліфів майя відомо, що подія, зображена на барельєфі, стосується ​​12 травня 544 року. Завдяки іншим відкриттям встановлено, що приблизно через 20 років Чак-Ток-Іч’аахк також здобув владу над сусіднім містом Ель-Перу-Вака. Археологічні розкопки дозволили провести реконструкцію подій, що призвели до заснування династії Каанул.

phys.org
phys.org

Виявляється, правителі Ла-Корони впродовж десятків років воювали зі своїм головним суперником містом Тікаль. У 562 р. їм вдалося здобути перемогу і протягом наступних двох століть панувати над цілим регіоном. Правителі Ла-Корони запевнили собі перемогу завдяки тому, що знаходили союзників у менших містах навколо Тікаля. Для досягнення мети вони використовували різні способи, у тому числі і укладення шлюбів.

«Цей вівтар показує нам частину історії Гватемали 1500 років тому. Я б назвав це майянською версією «Гри престолів». Тут також є суперництво між містами та сім’ями, щоб здобути владу над територіями», – зазначив Баррентос.

phys.org
phys.org

«Вівтар, це прекрасний артефакт, який розповідає нам, що існували правителі, які задля досягнення своєї мети укладали союзи, щоб бути у змозі конкурувати із сильним противником, у цьому випадку Тікалем. Столицею Зміїного королівства, правителем якого був Чак-Ток-Іч’аахк, було місто Дзібанче. Воно поширювало свою владу на північ Гватемали, Беліз та мексиканське штат Кампече. Врешті-решт, королівство було переможене Тікалем. Інформація про те, що сталося, як це сталося, як укладали союзи, багато розповідає нам про сучасну політику та боротьбу на цих землях», – додав Баррентос.

Проведення археологічних досліджень на кордоні Гватемали, Мексики та Белізу надзвичайно небезпечне, оскільки цей регіон кишить контрабандистами наркотиків, бандами, які грабують пам’ятки, злочинцями та нелегальними фермерами, що знищують ліси.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 21:20 :21