середа, 19 вересня, 2018, 16:34 Економіка
Сазонов: Зовсім незрозуміло, навіщо при Ющенку і Януковичу ми лізли у борги
ZIK
ZIK

Попри те, що у період до 2008 року економіка динамічно зростала, Україна набирала борги. Тепер за них потрібно розплачуватися. Кредитні гроші від МВФ є зручним джерелом для цього, адже є дешевими, у порівнянні зі старими позиками.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив політолог Кирило Сазонов.

«До 2008 року в Україні був активний ріст економіки. Зовсім незрозуміло, навіщо при Ющенку, Януковичу лізли у борги. Ймовірно для того, аби зробити дешеві тарифи», – зауважує експерт.

Після початку війни у 2014 році ми втратили серйозний російський ринок, промисловість на сході, Крим – це вдарило по ВВП. Та поруч з тим, ми поступово віддаємо борги, акцентує політолог.

«Кредити МВФ – це дуже зручно, адже фонд дає гроші під низькі відсотки. Ми перекриваємо цими грішми більш дорогі позики. Загалом, ми прямуємо до ідеальної ситуації, коли боргів у нас не буде. Ймовірно, на це знадобиться 10-20 років», – припускає Сазонов.

Експерт підкреслює: співпрацювати з МВФ дійсно важливо, адже його гроші осідають у Національному банку і втримують курс валюти.

«Якщо раптом долар зросте, до п’ятдесяти гривень – це торкнеться багатьох речей. Збільшаться ціни на весь імпорт,  рикошетом вдарить по всіх продуктах. Краще від такого сценарію втриматися», – зауважує політолог.

Кирило Сазонов зазначає: МВФ дійсно є маркером для всього світу.

«Якщо фонд не кредитує країну – це сигнал для всіх: «Небезпечно, ненадійно і тривожно!». Коли ж МВФ співпрацює, то це означає, що держава живе за певними правилами і гроші віддасть», – наголошує експерт.

Крім того, політолог звертає увагу на дискусію щодо підняття ціни на газ. Він зауважує, що мова йде лише про тарифи для населення.

«Я не думаю, що це критично. В мене котел, тому влітку плачу біля трьохсот гривень, а взимку – вдвічі більше», – додає експерт Кирило Сазонов.

Нагадаємо, журналіст Олег Гавриш зазначив, що Україна спокійно зможе віддати борги, якщо її економіка постійно зростатиме.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 15:26 :12