середа, 19 вересня, 2018, 12:16 Політика
Президента закликали дати старт змінам до Конституції щодо Криму
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

Президента України закликали найближчим часом зініціювати засідання Конституційної комісії, щоб розглянути підготовлені проекти змін до законодавства і Конституції щодо Криму і спрямувати їх на терміновий розгляд ВРУ.

Про це сьогодні під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, заявив народний депутат України (фракція БПП) Рефат Чубаров.

Народний депутат нагадав, що 25 липня 2018 року у Вашингтоні була оголошена «Кримська декларація». Цей документ, з його слів, став квінтесенцією політики США щодо Криму, відповідно, до України та РФ. Рефат Чубаров зауважив, що трьома основними меседжами Штатів є те, що жодна країна не може силою змінювати кордони іншої, що разом із союзниками США не визнають анексію Криму і зобов'язуються дотримуватися такої позиції до відновлення територіальної цілісності України. Третій принцип полягає у тому, що своїми діями РФ із власної волі ізолювала себе від міжнародної спільноти.

«Отримавши ці принципові підходи США, тепер ми з вами, а саме – Президент, парламент, уряд України – маємо з позиції затяжної інформаційно-опозиційної оборони у кримському напрямку перейти до прямих заходів, спрямованих на максимальну мобілізацію власного суспільства та міжнародного співтовариства щодо деокупації Криму», – наголосив Рефат Чубаров.

Політик зазначив, що робоча група і Конституційна комісія підготували проект змін та доповнень до Конституції щодо Криму, а також проекти законів про статус кримськотатарського народу та проект закону про корінні народи в Україні. Рефат Чубаров закликав очільника держави найближчим часом зініціювати засідання Конституційної комісії, щоб розглянути підготовлені проекти змін до законодавства і Конституції щодо Криму і спрямувати їх на терміновий розгляд ВРУ.

Рефат Чубаров також нагадав, що завтра виповнюється три роки з початку громадянської блокади Криму і подякував українському суспільству, активістам й організаторам акції.

Як повідомлялося, 25 липня Державний департамент США оприлюднив офіційну декларацію стосовно Криму. У документі, підписаному держсекретарем США Майком Помпео, зазначено, що РФ шляхом вторгнення в Україну в 2014 році і спробою анексії Криму намагалася підірвати фундаментальний міжнародний принцип, який розділяється демократичною спільнотою, що жодна країна не може змінити межі іншої держави силою, і це закріплено в Статуті ООН.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 19:15 :05