Президент Ісландії Вігдіс казала: Не існує скляної стелі для жінок, є лише щільні ряди чоловіків
Зоя Казанжи
журналістка, письменниця, радник із комунікацій в агенції E'COMM

Першою у світі жінкою-президентом країни, вибраною на демократичних виборах, стала Вігдіс Фіннбогадоттір. І з 1980 по 1996 роки вона очолювала Ісландію.

Ця жінка не збиралась займатися політикою. Вона вивчала французьку мову та літературу в університетах Гренобля і в Сорбоні, а потім історію театру в університеті Копенгагена.

І вісім років, до обрання на посаду президента, керувала Театром Рейк’явіка.

Вігдіс обиралась на високу посаду в країні впродовж чотирьох каденцій. І велику увагу приділяла розвитку ісландської мови та унікальної культури Ісландії, інтересам молоді, опікувалась дітьми і навіть створила Асоціацію допомоги дітям в Ісландії.

До речі, саме під час її каденції, в Рейк’явіку, 11-12 жовтня 1986 року, відбулась історична зустріч Рональда Рейгана і Михайла Горбачова, яка поклала край холодній війні.

Вігдіс згадує, як вирішувалась проблема безпеки на саміті. Справа в тому, що в Ісландії немає армії. Тому довелося викликати … гірських рятівників. І білу будівлю оточили люди в помаранчевому.

В 1996 році вона відмовилась від участі в чергових виборах. І очолила Всесвітню раду жінок-лідерок.

Якось Вігдіс, перебуваючи на посаді президентки вже років з десять, їздила країною і спілкувалась з дітьми. І діти думали, що президентом Ісландії може і має бути лише жінка. Вігдіс назвала це «силою дзеркала». Тобто, люди, яких ми бачимо, впливають на наше усвідомлення того, ким ми хочемо бути.

І ще одна фраза, яку я люблю у Вігдіс: «Не існує ніякої скляної стелі для жінок. Насправді, те, що ми називаємо «скляною стелею», – це щільні ряди чоловіків».

Зараз їй 88 років. Вона активна, сучасна і цікава.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 08:24 :09