середа, 19 вересня, 2018, 11:25 Світ
Оси не менш корисні за бджіл, – вчені
Фото: dailymail.co.uk
Фото: dailymail.co.uk

Сам Чарльз Дарвін задавався питанням про те, чому Бог створив таких злісних істот. Проте вчені з Університетського коледжу Лондона стверджують, що оси не менш корисні, аніж бджоли.

Команда дослідників закликає людей не знищувати осині гнізда, а, навпаки, створювати сприятливі для цих комах умови проживання, – інформує видання Daily Mail.

Дослідження, опубліковане у журналі Ecological Entomology, стверджує, що бджола та оси – дві найважливіші для організму людини комахи.

Вони обидві запилюють наші квіти і культури, проте оси також знищують шкідників та комах, що переносять людські хвороби.

Доктор Самнер та його колеги опитали 748 людей із 46 країн світу щодо їхнього сприйняття комах, включаючи бджіл та ос.

Їхнє дослідження підтвердило негативне ставлення опитаних до ос. Дослідники звинувачують у цьому низький інтерес людей до природи та відсутність знань про переваги, які оси приносять нашій планеті.

Міжнародна команда також виявила, що оси – непопулярний об’єкт дослідження серед дослідників, що, ймовірно, також впливає на створення негативного образу про них.

Усі комахи перебувають під загрозою через зміну клімату та втрату звичного для себе місця проживання, тому команда вважає, що підтримка їхнього різноманіття має бути пріоритетною.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 10:05 :42