Новини » Суспільство 19 вересня, 2018, 22:11
Наскільки легко отримати «липову» довідку про вагітність. Дослідження ZIKу
ZIK
ZIK

Терміново потрібно оформити академічну відпустку в університет або декретну на роботі чи екстрено одружитися? Довідка про вагітність усе вирішить, і навіть якщо цікаве положення оманливе. Отримати таку можна, не виходячи з дому. Десятки інтернет-ресурсів пропонують усім охочим медичні довідки на будь-який смак.

Журналісти інформаційного проекту «Перші про головне» вирішили перевірити, чи справді так легко отримати «липовий» документ. Для цього замовили довідку про вагітність на ім’я вигаданої людини.

Не минуло навіть доби, як довідка прийшла на пошту. Виглядає все солідно – є підписи. А якщо вірити тому, що вказано на штампах, оформлений документ був у центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 Подільського району міста Києва. Та чи пройде ця довідка ревізію експертів – зараз дізнаємось.

Гінеколог Ірина Дорош, оглянувши наш «документ», відверто приголомшена. Каже: довідка відповідала всім вимогам.

«Тут є печатка лікувального закладу, є печатка для довідок й особиста печатка двох лікарів. Ти не бачиш пацієнтку, не бачиш цієї вагітності. Яка вагітність? 20 тижнів? Це половина терміну вагітності», – каже Ірина Дорош.

Лікарка впевнена: таку довідку легко узяли б у потрібній для замовника установі. Підтверджують це і фахівці незалежної судової експертизи.

«Тут є кілька варіантів – або ж ці печатки є справжніми, тоді по суті вся процедура проведена правильно, або ж були виготовлені свої печатки, що схожі на ті, якими користуються медичні заклади», – каже незалежний судовий експерт Іван Герц.

Аби поставити такий штамп, необхідно внести відповідний запис в облікову книжку. На документі стоїть юридична адреса. Їдемо туди. Та лікарів, які вміють діагностувати вагітність на відстані, не знаходимо.

У лікарні запевняють: підписи та печатки не їхні.

Щоб унеможливити підробку документів, МОЗ запровадило Єдиний реєстр медичних оглядів. Дані автоматично відображатимуться в електронній системі, а перевірити справжність довідки можна буде за лічені секунди. Наразі база працює в тестовому режимі.

Юрист Роман нагадує: підробляти документи – це кримінальна справа.

«Відповідальність передбачає обмеження волі на термін до 2 років. Також можливі штрафи, ну й альтернативне покарання у вигляді арешту на термін до 6 місяців», – каже Роман Горлич.

Журналісти ZIKу усі матеріали передали у відділок поліції для подальшого з’ясування всіх обставин.

Нагадаємо, жінка з російської Камчатки вагою понад 150 кілограмів цілий рік видавала себе за вагітну та отримувала за це декретні виплати.

Ірина Зімен, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 02:08 :46