Новини » Політика 19 вересня, 2018, 20:05
Нардеп Мельник: Наступний рік – піковий, нам потрібно повертати 417 мільярдів боргів
ZIK
ZIK

Наступний рік – піковий. 2019-го року нам треба повертати 417 мільярдів гривень. Це майже половина державного бюджету.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від БПП Сергій Мельник.

Гість програми, коментуючи питання державного боргу України, зауважив, що борг країни є дуже великим, і вже у 2019-му році на його погашення Україні доведеться віддати половину державного бюджету.

«Наступний рік – це перший піковий рік. Адже наш бюджет становить 908 мільярдів. А наступного року нам треба повертати 417 мільярдів, з яких 145 мільярдів – за обслуговування, а 372 мільярди – погашення. Це майже половина державного бюджету. Тому на нас чекає дуже складний рік.

Але важливо взяти зовнішні запозичення, бо сьогодні уряд запозичив гроші по внутрішній валюті – 15,5 за долар. Але одна справа 4% при курсі 8 гривень за долар, а інша справа – 4% при курсі 29 гривень за долар. І ми сьогодні маємо 2 трильйони 400 мільярдів загального й гарантованого державного боргу. По цьому курсі це майже 70 мільярдів.

Тому три роки пробігло дуже швидко, й наступного року потрібно повертати великі кошти. Тому це дуже важливе питання», – підкреслив Сергій Мельник.

Народний депутат Борислав Розенблат додав, що влада мала робити все для того, щоб наповнити державний бюджет власними ресурсами.

«Але що ми зробили за усі ці роки? Ми зробили легалізацію видобутку бурштину – ні! Ми зробили легалізацію грального бізнесу – ні! Ми вивели бізнес з тіні – також ні.

Ми лише про це постійно розмовляємо, робимо все, щоб це було в країні, але нічого не відбувається.

Я вважаю, що політика уряду – провальна. І наша політика як Верховної Ради – також провальна. Закони, які ми приймаємо, вони є добрі, але на них ніхто не посилається, їх не виконують», – прокоментував Борислав Розенблат.

Нагадаємо, на засіданні уряду під час презентації проекту бюджету-2019 Володимир Гройсман заявив, що з 2005 по 2013 рік державний борг України зріс на 50 мільярдів доларів. Прем’єр наголосив, що такий величезний борг потрібно обслуговувати, і через це уряд повинен співпрацювати з міжнародними партнерами, щоб запозичувати у них кошти, погашати борги і перезапозичати за менші відсотки.

Гройсман підкреслив, що стратегія уряду – це зменшення боргу по відношенню до ВВП поступово, з кожним роком.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 23:18 :33