Новини » Львів 33

На Ужоцькому перевалі відбудеться військово-патріотичний фестиваль «Стрілецька слава»

23 вересня на Ужоцькому перевалі поблизу села Сянки, що у Турківському районі, відбудеться військово-патріотичний фестиваль «Стрілецька слава».

Про це ІА ZIK повідомили у Турківській райдержадміністрації.

З цього приводу під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Юрія Лила відбулася виїзна нарада з питань проведення військово-патріотичного фестивалю «Стрілецька слава», в якій взяли участь начальник організаційного відділу Богдан Москаль, представники відділу культури райдержадміністрації та Верхненської, Сянківської сільських рад. Оглянуто хід виконання робіт та обговорено організаційні питання стосовно проведення військово-патріотичного фестивалю.

Довідка.

Програма заходу:

14.00 – 15.30 – панахида

14.30 – урочисте відкриття військово – патріатичного фестивалю «Стрілецька слава»

15.00 – районний огляд патріотичної пісні, козацькі забави, польова кухня, виставка зброї, етно – виставка

Організаторами фестивалю є Турківська районна державна адміністрація (відділ культури РДА), Верхненська та Сянківська сільські ради.

Нагадаємо, легіон Українських Січових стрільців створили у серпні 1914 року. Після розгрому австро-угорських військ під Львовом 10 вересня 1914 р російські війська почали наступати на Карпати. На перекриття проходів через перевали перекинули австро-угорські війська, в тому числі і Січових стрільців.

25 вересня січовики провели свій перший бій біля селища Сянки. Стрільці із сотні О. Семенюка зіткнулися з кінним роз’їздом кубанських козаків. З цього бою січовики вийшли переможцями. 27 вересня 1914 року сотня Семенюка першою з легіону Січових стрільців дала в Сянках бій двом козачим полкам, що тривав від ранку до сутінок.

На перевалі разом захоронено 363 полеглих офіцерів і солдатів обох воюючих сторін. Тоді ж загиблих Січових стрільців поховали велично на громадському цвинтарі в Сянках.

Loading...
Loading...
Loading...