На Херсонщині археологи розкопали могилу сармата, якій близько 2000 років

Фото: facebook.com/oksana.chornobryvtseva

У перший день археологічних розкопок на Арабатській стрілці було знайдено стародавнє поховання воїна.

Про це у своєму блозі на Facebook написала учасник розкопок Оксана Чорнобривцева, повідомляє «Новое время».

«Це щось грандіозне! Сьогодні перший день розкопок, які почали співробітники Інституту археології НАНУ на Арабатській стрілці і знайдений сармат. Він воїн, вершник, його зріст 160 см, йому близько 2000 років, похований головою на північний захід, з ним його залізний меч (фрагменти) і глечик», – написала Оксана Чорнобривцева.

За її словами, кошти на розкопки на Арабатській стрілці були виділені місцевою владою. Розкопки тривають, і Оксана Чорнобривцева окремо попросила у місцевих жителів «дбайливого ставлення до історії, знахідок і шанобливого ставлення до вчених».

Сармати – це народ, який складався з кочових іраномовних племен кінця ранньої Залізної доби. Ці племена жили на більшій частині півдня України, населяючи степові райони від вододілу Тиси і Дунаю до Аральського моря.

Фото: facebook.com/oksana.chornobryvtseva
Фото: facebook.com/oksana.chornobryvtseva

Головним типом військ причорноморських сарматів була легка кіннота. Сармати, які були вмілими вершниками, мали на озброєнні не тільки лук і стріли, але і мечі, кинджали і важкі списи. Римський історик Тацит запевняє, що у сарматів були панцири «із залізних пластин або дуже товстої шкіри».Loading...