середа, 19 вересня, 2018, 7:03 Суспільство
Мисливець за екзопланетами TESS надіслав перший цінний знімок
Фото: NASA
Фото: NASA

NASA показало знимку ділянки неба в Південній півкулі, зроблену космічним телескопом TESS. Це перше фото мисливця за екзопланетами, яке має наукову цінність. Аналіз зображення може виявити нові планети.

Про це повідомляє news.liga.net з посиланням на NASA.

Нова знимка зроблена 7 серпня усіма чотирма камерами TESS протягом 30-хвилинного періоду. Зображення вийшло складовим, чорні лінії на ньому – це проміжки між детекторами камери. На знімок потрапили частини близько десятка сузір’їв – від Козерога до Живописця, а також Велика і Мала Магелланові хмари (галактики – супутники Чумацького Шляху).

Якщо придивитися до знімка, то можна помітити над Малою Магеллановою хмарою яскраву крапку – кульове скупчення в сузір’ї Тукана під назвою 47 Тукана, або NGC 104.

Детектори другої та четвертої камер TESS зловили світло від двох об’єктів – бети Журавля і R Золотої Риби. Це найяскравіші зірки на зображенні.

Ця ділянка неба включає не менше десятка зірок, у яких спостерігалися транзитні планети під час досліджень за допомогою наземних телескопів. Роздільна здатність космічного телескопа набагато більша, тому він зможе помітити транзити, тобто проходження екзопланет на тлі дисків зірок, які не видно з Землі.

TESS – космічний телескоп, який шукає екзопланети транзитним методом. Його запустили на орбіту 18 квітня 2018 року. TESS буде два роки моніторити небо і передавати зображення майже кожні 14 днів.

Як повідомлялось раніше, астрономи виявили 44 екзопланети, подібні до Землі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 15:19 :51