Новини » Економіка 19 вересня, 2018, 14:35
Міністр соцполітики наголосив, що система субсидій – тимчасове явище
ZIK
ZIK

За весь час існування системи субсидій було зрозуміло, що є певна частина громадян, які не можуть самотужки оплачувати комунальні послуги. Але їх було небагато. Натомість у 2015 році, коли різко почалась збільшуватись ціна на комунальні послуги, було спрощено доступ до системи субсидій. В результаті в Україні було близько 7 мільйонів домогосподарств-субсидіантів.

Про це в ефірі проекту «Злий дім» на телеканалі ZIK розповів міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Він наголосив, що система субсидій – це вимушений крок, і ніхто не розглядає її як постійне явище, яке завжди існуватиме в українському суспільстві.

«За 23 роки існування самої системи вона показувала, що є певний відсоток людей, які неспроможні самотужки оплачувати комунальні послуги. Але їх було небагато – 10%-12%, іноді до 20%. Як людина, яка з 2000 року мала відношення до цієї системи, скажу, що спочатку доступ до неї був значно складнішим, ніж сьогодні», – підкреслив чиновник.

Він підкреслює, що раніше багато людей, які мали право отримувати субсидії, просто не зверталися за ними, оскільки потрібно було збирати різноманітні довідки, відвідувати різні комунальні підприємства.

«Все це було достатньо складно. Тому коли у 2015 році почались процеси, пов’язані з ціноутворенням на газ і, відповідно, зросла кількість субсидіантів, сама система субсидій та доступ до неї були спрощені. В результаті ми отримали близько 7 мільйонів домогосподарств-субсидіантів», – розповідає Андрій Рева.

Він переконаний, що тоді це було вимушеним кроком, оскільки за таких умов могла б виникнути ситуація, коли в управління соцзахисту прийшли б мільйони людей.

«Уявіть собі, що вони тоді повинні були б пройти процедуру верифікації, яка є сьогодні, коли ми вже робимо повну сформовану базу субсидіантів. А тоді це робилося б на етапі призначення. Це було б дуже погано», – каже міністр соціальної політики.

Окрім цього він прокоментував заяву виконуючої обов’язки міністра фінансів Оксани Макарової про те, що навіть у випадку підвищення ціни на газ для населення коштів на субсидії буде достатньо.

«Ми прогнозували, що після підвищення ціни на газ у 2016 році деякий час кількість субсидіантів зростатиме. Хтось прийшов одразу, дехто – побачивши тарифи. Цей процес був тривалим і тривав майже два роки. І у квітні 2018-го ми практично вийшли на пік субсидіантів – при співвідношенні зарплат і пенсій до тарифів почала відновлюватись рівновага», – підкреслив урядовець.

Він підсумував, що, розуміючи всі ці процеси, Кабінет міністрів вирішив внести деякі уточнення в саму систему субсидій.

Нагадаємо, уряд розпочав виплату премій за зекономлені субсидії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:11 :17