середа, 19 вересня, 2018, 14:46 Суспільство
Мер і депутатський корпус міста Сміла не можуть професійно діяти
ZIK
ZIK

З кожним днем мешканцям міста Сміла все важче жити. Для них минулий опалювальний сезон був зірваний – домівки, дитсадки, школи залишилися без тепла. Люди переживають, що цього року ситуація повториться. Адже вже є певні сигнали: час від часу містяни залишаються без деяких комунальних послуг.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів адвокат В’ячеслав Самсоненко.

«Чому нас позбавили тепла минулого року? Підприємство «Смілаенергоінвест», яке надавало відповідні послуги, було прокладкою. Воно протягом семи років презентувало наше місто і по певних стандартним схемах виводило кошти, які споживачі сплачували за енергію. Ці гроші йшли на офшори і у такий спосіб виникала заборгованість перед НАК «Нафтогаз». У зв’язку з цим теплопостачання минулого року припинили. Є шанс, що це повториться», – припускає адвокат.

Свого часу прем’єр-міністр Володимир Гройсман наказав розпочати кримінальне провадження щодо ситуації у Сміла. Хоч справу і відкрили – бажаних плодів розслідування не принесло,  наголошує експерт.

«Керівнику «Смілаенергоінвест» повідомили про підозру. Відбувалися судові засідання, але наразі кінцевий наслідок мені невідомий», – каже адвокат.

До того ж В’ячеслав Самсоненко зауважує, що депутатський корпус і міський голова Сміла не можуть домовитися про ремонт доріг.

«На ремонт доріг нам дали кошти з місцевого бюджету – приблизно 21 мільйон гривень! З обласного бюджету – 24 мільйони. Однак, гроші не відправили за призначенням, бо, мабуть, не домовилися. Враження, що місцева влада чекає «відкатів». Адже будь-які тендери блокують за сумнівними обставинами», – говорить експерт.

В’ячеслав Самсоненко зазначає: місто Сміла має три основні проблеми – тепло, вода і дороги.

«Наразі борг комунального підприємства, яке забезпечує постачання води мешканцям Сміли, дорівнює 23 мільйони гривень. До того ж є ще один борг – понад п’ять мільйонів гривень за енергоносії. Відбуваються наради у голови обласної адміністрації, між депутатами, складаються відповідні договори про реструктуризацію, але Сміла час від часу залишається без води», – розповідає адвокат.

Проблеми, які виникають між депутатським корпусом і міським головою, з’явилися ще на початку їхньої каденції, пригадує В’ячеслав Самсоненко.

«Міський голова не розуміє своїх повноважень, систему місцевого самоврядування, принципів, засад. Як і мер, так і депутати ухвалюють недолугі рішення. Вони не можуть професійно діяти. Через це страждають люди», – наголошує експерт.

До того ж міський голова не вперше порушує закон. Раніше його притягали до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення. Тоді суд наклав на нього стягнення, додає експерт.

Нагадаємо, нещодавно місто Сміла жило без води. Причиною цього стали борги місцевого водоканалу.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-17 19:30 :32