Новини » Львів 19 вересня, 2018, 17:43
Коваль: У сфері книговидання і бібліотечної справи відбулися суттєві зрушення

У сфері книговидання і бібліотечної справи в Україні відбулися доволі суттєві зрушення.

Про це заявила президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль під час прес-конференції з нагоди відкриття у Львові 25 BookForum, передає кореспондент ІА ZIK.

«Насамперед, це є створення Інституту книги, який я, сподіваюся, буду очолювати (Олександра Коваль виграла конкурс на посаду директора Українського інституту книги, – ред.). Це виділення в цьому році 120 млн грн на поповнення бібліотечних фондів – вперше маємо таку велику суму. І думаю, що це допоможе. Сподіваюся, за ці гроші буде закуплено близько 1 млн примірників книжок. Цьогоріч Україна вже втретє візьме участь у книжковому ярмарку у Франкфурті. Ну і, зрештою, навіть наш Форум видавців в цьому році отримав підтримку з цієї програми. І через це ми собі змогли дозволити щось ще, крім того, що було раніше», – зазначила вона.

Також Олександра Коваль відповіла на питання, чи, на її думку, культура має бути прибутковою.

«Цілком згодна, що є такі сфери культури, які не можуть, ніколи не будуть прибутковими і не є прибутковими в інших країнах. Але є культурні індустрії, які створені саме для того, щоб генерувати прибуток. І просто потрібно розмежовувати ці дві сфери», – зазначила президент ГО «Форум видавців».

На її думку, роль держави полягає в тому, щоб готувати споживача для культурного продукту, поширювати культурні практики і підвищувати культурну компетенцію українців.

«Культурна компетенція – це річ, яку можна виміряти. І такі вимірювання проводяться у багатьох країнах світу. Сподіваюся, що вони будуть у нас, і сподіваюся, що наша культурна компетенція буде з року в рік зростати», – додала Олександра Коваль.

Як повідомлялося, у середу, 19 вересня, у Львові стартував 25 BookForum. Головна книжкова подія року триватиме у місті до неділі, 23 вересня. Участь у BookForum беруть 260 видавництв, які видали кілька тисяч нових книжок спеціально до фестивалю. На книжковий ярмарок вони привезли понад 250 тонн книжок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 04:51 :17