Новини » Львів 19 вересня, 2018, 14:43
Коваль про скандал навколо презентації книги П’єра Сотрея: Україна є ліберальною країною
Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль. Фото: ZIK
Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль. Фото: ZIK

Президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль прокоментувала ситуацію, яка склалась навколо запланованої у Львові презентації книжки французького журналіста П’єра Сотрея «Програні війни Юрія Беляєва», в якій автор пише про бойовиків на Донбасі.

«Я хочу ще раз наголосити на тому, що Україна є вільною, ліберальною країною. Наша Конституція гарантує свободу слова. Ми на Форумі дотримуємося того, що кожен має право висловити свою думку і кожен має право висловити свої застереження і якусь контроверсійну думку. Форум – це є територія дискусії, тому що саме в дискусії можна дійти до якогось висновку. Дехто може навіть змінити свою точку зору», – сказала Коваль під час прес-конференції з нагоди відкриття Форуму, передає кореспондент ІА ZIK.

«Що стосується книжки П’єра Сотрея «Програні війни Юрія Беляєва», то мені здається, що цієї книжки ще ніхто не бачив і не читав. Вона не видана українською мовою. Її презентація відбудеться на Форумі. І хто там що говорить – я не знаю, але мені не подобається, що легальні, офіційні ЗМІ продовжують це якось розповсюджувати. Хоча начебто вчора ситуація була вияснена», – додала вона.

Відповідаючи на питання про книгу Антіна Мухарського, яка начебто містить «расистські» і «сексистські» висловлювання, Олександра Коваль зазначила, що не знає, що «не так» з цією книжкою.

«Є речі, які ніколи не будуть допущені на Форум. Це пропаганда расизму, міжнаціональної ворожнечі, зазіхання на територіальну цілісність України… У це втручаються правоохоронні органи, і якщо таке там є, вони обов’язково вилучать цю книгу, а винних покарають», – сказала вона.

Зазначимо, раніше у соцмережах виникли дискусії через презентацію книги П′єра Сотрея. Цю подію називали «легітимізацією ворога».

«А тепер новина! Тадам! До Львова їде П′єр Сотрей! Це такий самий Грем Філіпс, тільки французького розливу. Не буду підбирати епітетів, аби серед матів не втратилась основна думка. Це журналіст (який в 21 рік поперся в підрозділ дохлого Беднова-Бетмена) презентуватиме 22 вересня якусь свою писанину (називає це книжкою). Маємо на рівному місці «вспишку сзаду». Без зайвого перебільшення «незалежний іноземний журналізд» робитиме завуальовану легітимізацію ворога. В мене все. Очевидно всім – мета одна. Вона єдина. Нам і цього забагато», – написав у Facebook львівський журналіст Руслан Оруджев.

 

Також він процитував анотацію книжки Сотрея: «Це сповідь одного найманця, якого він зустрів на сході України: колоритний портрет, захоплююча історія, сповнена напруги та несподіваних поворотів, пригоди росіянина Юрія Беляєва, який у 58 років став найманцем в Україні після того, як погрався у вбивцю в Боснії, звичайно ж, на сербській стороні. Цей трохи мафіозний колишній міліціонер, покидьок гранично правих поглядів, політик-гангстер, постає персонажем неоднозначним, захоплюючим, майже привабливим. П’єр Сотрей, через маленьку історію свого антигероя, малює вражаючий портрет великої Історії, що твориться на сході. Однією з чудових рис його чіткого і яскравого стилю є те, що він не судить. Він розповідає, веде за собою, зачаровує».

Як повідомлялося, у середу, 19 вересня, у Львові стартував 25 BookForum. Головна книжкова подія року триватиме у місті до неділі, 23 вересня. Участь у BookForum беруть 260 видавництв, які видали кілька тисяч нових книжок спеціально до фестивалю. На книжковий ярмарок вони привезли понад 250 тонн книжок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 20:44 :29