Новини » Суспільство 19 вересня, 2018, 20:26
Керівники Держлікслужби відсторонені від роботи через скандал із вакцинами

Кабмін відсторонив керівників Держлікслужби через необґрунтовані заборони вакцин

 

Кабінет міністрів ухвалив 19 вересня рішення про відсторонення від посади голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталії Гудзь та її першого заступника Владислава Цілини через запровадження необґрунтованих заборон на вакцини та зрив процесу імунізації, повідомляє Громадське із посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я.

За інформацією МОЗ, Держлікслужба лише в 2018 році декілька разів ухвалювала рішення про тимчасову заборону вакцин від різних захворювань без конкретних підстав і фактів, які б свідчили про загрозу від цих засобів.

Серед заборонених були вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку.

«Через такі дії керівництва Держлікслужби щоразу зупинявся процес імунізації українців: діти не могли одержати свої щеплення за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. А публікація таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвела до дискредитації імунізації та збільшення загрози відмов громадян від вакцинації», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, у кінці серпня Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонила продаж, зберігання і використаняня двох серій вакцини «Петаксим». А у травні в Україні тимчасово заборонили вакцини для профілактики дифтерії, правця та поліомієліту через випадки смерті після ін’єкцій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 01:36 :04