середа, 19 вересня, 2018, 20:26 Суспільство
Керівники Держлікслужби відсторонені від роботи через скандал із вакцинами

Кабмін відсторонив керівників Держлікслужби через необґрунтовані заборони вакцин

 

Кабінет міністрів ухвалив 19 вересня рішення про відсторонення від посади голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками Наталії Гудзь та її першого заступника Владислава Цілини через запровадження необґрунтованих заборон на вакцини та зрив процесу імунізації, повідомляє Громадське із посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я.

За інформацією МОЗ, Держлікслужба лише в 2018 році декілька разів ухвалювала рішення про тимчасову заборону вакцин від різних захворювань без конкретних підстав і фактів, які б свідчили про загрозу від цих засобів.

Серед заборонених були вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку.

«Через такі дії керівництва Держлікслужби щоразу зупинявся процес імунізації українців: діти не могли одержати свої щеплення за Календарем профілактичних щеплень, оскільки вакцини були заборонені. А публікація таких розпоряджень Держлікслужби у ЗМІ призвела до дискредитації імунізації та збільшення загрози відмов громадян від вакцинації», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, у кінці серпня Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонила продаж, зберігання і використаняня двох серій вакцини «Петаксим». А у травні в Україні тимчасово заборонили вакцини для профілактики дифтерії, правця та поліомієліту через випадки смерті після ін’єкцій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 01:17 :17