Новини » Політика 19 вересня, 2018, 11:29
Ірина Геращенко: У ВРУ сьогодні зареєструють проект закону про цивільне розмінування
Сапери під час робіт із розмінування місцевості на Луганщині. Фото: ГУ ДСНС України у Луганській області
Сапери під час робіт із розмінування місцевості на Луганщині. Фото: ГУ ДСНС України у Луганській області

Народних обранців закликали «погасити» борг і ухвалити до кінця сесії закон про цивільне розмінування.

Про це сьогодні під час ранкового засідання ВРУ, яке транслює телеканал ZIK, заявила перший заступник голови ВРУ, Уповноважена Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко звернула увагу на проблему розмінування Донбасу: з її слів, за різними оцінками, близько 7 тис. км територій, які постраждали від російської агресії, є такими, що можуть мати вибухонебезпечні предмети і потребують спеціальної перевірки. Перший заступник голови ВРУ зауважила, що ті пристрої для розмінування, які були на території Луганської та Донецької областей, залишилися на окупованих територіях.

Ірина Геращенко наголосила, що служби, які займаються розмінуванням, потребують посиленої уваги, переобладнання і підтримки. З її слів, нині ВРУ «заборгувала» прийняття важливого законопроекту про цивільне розмінування. Такий проект закону,  її слів, розроблений, а за основу брали відповідний досвід Хорватії.

«На сьогодні ми маємо кілька депутатських законопроектів на тему розмінування і, а моєю інформацією, в уряді теж напрацьовано законопроект про цивільне розмінування», – зазначила Ірина Геращенко та наголосила, що міжнародні партнери очікують ухвалення такого законопроекту, щоб посилити технічну допомогу для переоснащення структур, які займаються розмінуванням.

Ірина Геращенко зауважила, що нині структури МВС, які здійснюють розмінування, краще оснащені, аніж відповідні підрозділи МОУ, що, на її думку, є неправильним. Так, є мало машин-роботів, а сапери, практично, працюють на колінах, розміновуючи території.

Ірина Геращенко повідомила, що сьогодні у ВРУ зареєструють законопроект групи депутатів, який до другого читання зможуть об’єднати із законодавчими ініціативами інших обранців.

Перший заступник голови ВРУ звернулася до місцевої влади з проханням провести маркування територій, де можуть бути вибухонебезпечні предмети.

Як повідомляли раніше, на Донбасі з 2014 року від мін і вибухонебезпечних залишків війни постраждали 1858 осіб, із яких 482 – загинули.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:30 :38