Новини » Економіка

Гройсман про попередників: набрали боргів на 50 мільярдів доларів

ZIK

За 2005-2013 роки «попередники» набрали боргів на 50 мільярдів доларів. Таких грошей вистачило б на забезпечення війська протягом десятиліття. Тому зараз уряд виробляє стратегію зменшення кредитного навантаження, де важливе місце займає співпраця із МВФ.

Про це заявив прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабміну, яке транслював телеканал ZIK.

Він розповів: економіка продовжує своє зростання уже протягом десяти кварталів.

«Ми прогнозували, що цього року показник становитиме 3%, та в кінці року подивимось, якою насправді буде ситуація», – зазначив Гройсман.

Однак, велику проблему становлять і борги держави, «які створили із 2005-го по 2013 рік».

«Сумарно їх стало більше на 50 мільярдів доларів. Тобто, йдеться про трильйон 300 мільярдів гривень. Це, фактично, країна могла жити півтора року, і при цьому ніхто б не платив жодних податків. На наші плечі ж лягло обслуговування цього боргу», – заявив прем‘єр.

Тож, за його словами, уряд виробив стратегію щодо зменшення цього навантаження. Тому Володимир Гройсман наголосив: нам потрібна співпраця із МВФ.

«Там ми можемо запозичувати, зменшувати відсотки щодо цих виплат і, врешті-решт, повертати борги ті, які брали не ми», – підкреслив глава уряду.

Він переконаний: за суму, на яку «попередники» заборгували, можна було б протягом десяти років фінансувати українське військо.

«Коли ж люди запитують, де поділись ці всі гроші, у мене немає відповіді. Адже не побачив, щоб у країні збудували щось архісерйозне. Дороги занедбані, енергоефектвності не було, лікарні чи поліклініки кращими не стали. Тобто, просто людям давали подачки, потім це виростало в галопуючу інфляцію і зростання цін на все. Криза за кризою, люди входили у цю турбулентність», – розповів Гройсман.

Він зауважив, що і зараз є «тонка межа». Адже, з одного боку, маємо економічне зростання, а з іншого – серйозне навантаження.

«Тому потрібно рухатись у повній інтеграції та співпраці із фінансовим партнером. Та все ж вважаю, що економічне зростання у 5%-7%, якого ми можемо досягти, означатиме, що більш вдало вдасться погашати борги і зменшувати навантаження на кожну українську родину», – переконував керівник уряду.

На його переконання, зараз перед урядом стоять основні завдання – стимулювання росту добробуту, підтримка секторів, у яких є потенціал до зростання, та забезпечення економіки кваліфікованими кадрами.

Як повідомлялось, наприкінці минулого тижня Прем‘єр-міністр Володимир Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік. Серед головних пріоритетів видаткової частини – збільшення фінансування української армії та посилення енергонезалежності держави.

Loading...