Новини » Економіка

Гройсман похвалився програмами із підтримки фермерства

ZIK

Сімейні ферми повинні розвиватись для збільшення кількості робочих місць та забезпечення потреб українського ринку. Для цього уряд створив цілу низку програм, зокрема, запровадив компенсацій за купівлю міндобрив, техніки чи вирощування великої рогатої худоби.

Про це заявив прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабміну, яке транслював телеканал ZIK.

Він наголосив: наразі громадяни «не зовсім відчувають» ріст економіки. Тому він повинен бути «більш довготривалим».

«Стабільні ціни та національна валюта і вищі зарплати – тоді й буде відчуття прогнозованості. Ми б уже змогли планувати свої видатки. Дуже важливо і утримувати це зростання, тому це на сьогодні є нашим головним завданням», – підкреслив Володимир Гройсман.

Мовляв, важливо, забезпечити стійкість економічного росту. Для цього потрібно розвивати різні сектори економіки, зокрема – агропромисловий комплекс, який, на думку Гройсмана, є «драйвером» нашого добробуту.

«З у сього, що виробляємо в Україні, АПК з переробкою становить 17%. Та важливо, щоб ми також і створювали додаткові робочі місця. Адже, фактично, наш АПК уже є достатньо високотехнологічним, та зайнятість там не така широка. Хоча сьогодні у секторі працює близько трьох мільйонів осіб», – розповів прем‘єр.

На його думку, потрібно створювати умови для розвитку фермерства.

«Потрібно, щоб сімейні ферми та фермери об’єднувались, створювали робочі місця та виробляли якісну продукцію для забезпечення, у першу чергу, потреб українського ринку. Це дуже важливо», – вважає Гройсман.

Відтак, за його словами, уряд створив низку відповідних програм. Серед них – і підтримка будівництва нових ферм чи садівництва.

«Ми даємо фермерам такі можливості, однак, потрібно і визначити, чи вони справді мають доступ до цього. Йдеться про компенсації за міндобрива, насіння, придбання техніки. Це дуже важливо. Також маємо компенсації у вирощуванні великої рогатої худоби у домогосподарствах та сільських подвір‘ях. Це все повинне дійти до споживача», – зазначив керівник уряду.

Як повідомлялось, ще 15 серпня закон про податкові пільги для сімейних ферм набув чинності.

Loading...