Новини » Економіка 19 вересня, 2018, 15:50
Експерт: Україна зможе без проблем розрахуватися з боргами
ZIK
ZIK

Щоб забезпечити ріст економіки, необхідно залучити інвесторів. Для цього держава має реформувати суди, прокуратуру, провести велику приватизацію. До того ж, підприємець має відчувати, що його приватну власність може захистити закон, а тому потрібно розібратися з рейдерствами і пресом поліції.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив журналіст, експерт з економічних питань Олег Гавриш.

«Наступного року у нас пік по виплатах кредитів, тому нам треба перекредитуватися. Якщо ми отримаємо гроші від МВФ – це стане бенчмарком (показником) для решти кредиторів», – каже журналіст.

Фактично всі країни сплачують старі борги новими позиками, зазначає експерт з економічних питань.

«Так живуть США, Великобританія, Франція, Німеччина – у цьому нема нічого дивного», – коментує Олег Гавриш.

До того ж, журналіст наголошує на тому, що зовнішній борги України ще не критичні.

«65 відсотків від ВВП – це некритично. Є країни, у яких позики складають 300-400 відсотків від валового продукту. Розрахуватися можна. Важливо, щоб був економічний ріст», – підкреслює експерт.

Олег Гавриш пояснює: кредит від МВФ є вигідним, бо дається під невеликий відсоток.

«Це найдешевші гроші, які існують. Вони є орієнтиром для решти кредиторів. Тому, звісно, фонд буде цікавитися тим, як ми віддаватимемо гроші, що збираємося робити. Підняти ціни на газ – це одна частина історії, інша полягає у скороченні бюджетних витрат. Крім того, МВФ хоче, щоби ми побороли корупцію. У вимогах я не бачу проблем, їх варто виконати, для того, щоб розвинути економіку!», – розповідає журналіст.

Економічний ріст Україні потрібний для того, щоб ми могли виплачувати борги, а люди краще жили, наголошує експерт.

«Наразі ріст економіки невеликий – 3,6 відсотки. Це більше, ніж ми очікували, але все ще мало», – зауважує журналіст.

Він підкреслює: також ключовим питанням залишаються інвестиції.

«Частково деякі з них з’явилися – загалом приблизно мільярд доларів цього року, втім, досі цього недостатньо. Нам потрібно інвестицій приблизно на п’ять-сім, а той десять мільярдів», – каже експерт.

Для цього необхідно провести приватизацію – продати всі активи, які у нас є, адже інвесторам нема куди вкладати гроші, зауважує Олег Гавриш.

«Приватизація затрималася, бо закон підписали лише у березні, а мали це зробити в січні. Тому все, наче ланцюжком, загальмувалося. Цього року приватизація могла би відбутися, але будь-який нормальний інвестор дочекається результатів виборів, бо від цього залежатиме його робота», – пояснює журналіст.

«В нас має бути сильним захист прав приватної власності. Також потрібно натиснути на правоохоронні органи, прокуратуру, суди. Адже для бізнесу вони – серйозна проблема. Суди, фактично, продажні, прокуратура – така ж сама. І це з роками не змінюється», – підмічає журналіст.

Водночас, він звертає увагу на позитивні зрушення.

«Завдяки адміністративній реформі тепер деякі речі простіше оформляти, навіть паспорт легше отримати. Крім того, патрульна поліція – це краще, а ніж те, що було раніше. Реформа ринку газу теж є позитивною», – каже експерт.

Втім, поруч з тим, важливі для бізнесу суди та прокуратура залишаються жахливими, вважає Олег Гавриш.

«Фактор війни теж не остання річ, яка відлякує підприємців. Їм важливо, щоб інвестиції були в безпеці. Однак, ймовірно, тут вони почнуть вкладати гроші на захід країни, а не схід», – припускає журналіст.

 До слова, нещодавно економічний експерт Віталій Кузьмін зауважив, що наступного року інвестиційного буму не буде.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 05:59 :31