середа, 19 вересня, 2018, 16:01 Політика
Експерт: Скасування недоторканності не вижене бізнесменів з парламенту
ZIK
ZIK

Попри обмеження або зняття депутатської недоторканності, лобізм інтересів таки залишиться. Тому фінансово-промислові групи продовжать створювати відповідні фракції в парламенті.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Андрій Бузаров.

Він переконаний, що багато людей продовжуватимуть прагнути потрапити в парламент, навіть якщо депутатську недоторканність буде обмежено або взагалі скасовано.

«Лобізм залишається, бажання впливати на політичні процеси залишається. Фінансово-промислові групи, що існують в Україні, продовжать створювати відповідні фракції або депутатські групи. Врешті-решт, бажання багатьох громадян потрапити в парламент залишиться», – певен фахівець.

Втім, питання депутатської недоторканності може змусити замислитись українських олігархів та бізнесменів, які вже є у Верховній Раді, чи є взагалі сенс іти в парламент.

«І це позитив. Я б хотів, щоб в нашому парламенті було більше фахових людей – юристів, економістів, представників культури тощо. Тобто не людей з грошима, що намагаються використати Верховну Раду задля ще більшого власного збагачення, а саме задля державотворення, для чого і має існувати будь-який парламент», – наголосив Андрій Бузаров.

Проте, підкреслив експерт, сьогодні Україна перебуває на етапі демократизації, становлення демократії, який не може швидко закінчитись.

«Будь який аналітик вже зараз скаже, що наступний парламент не буде стабільним. Тобто консолідованої більшості не буде, це зараз взагалі неможливо. Тобто наступне скликання Верховної Ради, скоріш за все, теж буде доволі крихким», – вважає політичний експерт.

Окрім цього він висловив думку, що депутатська недоторканність в кінцевому результаті таки має бути знятою, адже це було передвиборчою обіцянкою більшості політиків, а більшість громадян це підтримує.

«Але тут я вбачаю популізм з боку представників влади. А саме в тому, аби зробити це зараз. Це стосується не лише питання недоторканності, а й багатьох інших законопроектів», – підсумовує Бузаров.

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура України просить у Верховної Ради дозволу на притягнення до кримінальної відповідальності депутатів Олександра Вілкула, Сергія Дунаєва та Дмитра Колєснікова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 08:52 :42