середа, 19 вересня, 2018, 13:59 Економіка
Експерт: Не може бути так, що кількість субсидіантів зростає, а сума компенсацій зменшується
ZIK
ZIK

Міністерство соціальної політики разом з Міністерством фінансів підготували довідку для прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про те, що кількість домогосподарств, які отримають субсидії зросте із 6-7 мільйонів до 8,5 мільйонів. Відповідно кількість видатків зросте, а кількість компенсацій для населення зменшиться.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив політичний аналітик Андрій Вігірінський.

«Я не вірю в те, що система субсидування в Україні стала прозорішою з 2015 року. Бо зараз лише розширюють повноваження інспекторів. Якщо ж загалом говорити про субсидію, то вона вираховується, виходячи з доходу громадян. Але зростання мінімальної заробітної плати зараз не співмірне зі зростанням вартості газу на 23 відсотки», – сказав Вігірінський.

За його словами, збільшення ціни на газ призведе до того, що велика частина населення стане новими клієнтами служби соціального захисту і отримання субсидій.

«Питання не лише в ціні, а й у збільшенні кількості субсидіантів. Ще влітку з’являлися розрахунки тої кількості людей, які стануть отримувачами субсидій, якщо тарифи на природний газ зростуть на 50 відсотків. Міністерство соціальної політики разом з Мінфіном готували довідку Гройсману про те, що кількість цих домогосподарств зросте до 8,5 мільйонів зі сьогоднішніх 6-7, а отже зросте і кількість видатків», – наголосив він.

На його думку, не може зрости кількість субсидіантів, а сума компенсацій зменшитись. Адже це також має пряме відношення до фінансового балансу НАК «Нафтогаз України», бо це ті кошти, які він отримує.

«Я думаю, що НАК «Нафтогаз України» може підняти питання про збільшення кількості субсидіантів, адже в бюджет закладається менша сума, ніж минулого року. І це було прогнозовано. Хоча новий бюджет розрахований без урахування закону про податок на виведений капітал», – наголосив він.

 Тому незадоволені бюджетом будуть у будь-якому випадку.  АджеУкраїна має великі соціальні видатки та низькі середні доходи на душу населення.

«Чимало статей доходів за кордоном фінансуються за рахунок фінансових інститутів, таких як приватні пенсійні фонд. А в нашій країні все по-іншому, бо є занадто багато видатків і занадто мало доходів. Зокрема, я впевнений, що в п’ятницю у Верховній Раді будуть ставити питання Володимиру Гройсману про те, чому скоротилися видатки на субсидії поряд з тим планується підвищення тарифів на природній газ і відповідно тарифів на теплову енергію. На що він, мабуть, скаже, що запрацює механізм верифікації, фонд енергоефективності. Але це все дурня. Бо неправдою буде теж саме, що відбувається в цьому році, коли ухвалюється закон про держбюджет з одним показником витрат на субсидії, а в подальшому вносяться зміни і обсяг цих витрат збільшується», – додав він Вігірінський.

Нагадаємо, фінансовий аналітик Олексій Кущ розповів, що не слід сприймати курс гривні, прописаний у проект держбюджету наступного року, як чіткий показник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 18:39 :16