Новини » Політика 19 вересня, 2018, 22:45
Черненко пояснив, чому в Президента буде менше контролю над оновленою ЦВК
ZIK
ZIK

Збільшенням кількості членів ЦВК без збільшення власної квоти ми зменшуємо свій вплив як фракція, партія і як Президент. Навіть якщо від Президента буде 8 представників, то це не 50%. Це не є контроль над комісією.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України від БПП Олександр Черненко.

Як відомо, народні депутати України підтримали за основу й в цілому законопроект, відповідно до якого кількісний склад членів ЦВК збільшується із 15 до 17.

За проект Закону № 9090 про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» проголосували 236 обранців.

Народний депутат від БПП Олександр Черненко зазначив, що збільшення складу ЦВК зменшує можливість впливу Президента на Центрвиборчком.

«Теза Єгора Соболєва про те, що ми збільшили кількість членів ЦВК для того, щоб Президент мав більший контроль над ЦВК, є невірною.

Адже збільшенням кількості членів без збільшення власної квоти ми зменшуємо свій вплив як фракція, партія і як Президент. Свою квоту ми не збільшили, а кворум і кількість збільшили.

Тому якщо від Президента буде 8 представників, то це навіть не 50%. Це не є контроль над комісією», – підкреслив гість програми.

Олександр Черненко також розповів, хто був ініціатором законопроекту про збільшення кількості членів ЦВК:

«Ініціатором збільшення кількості членів ЦВК був не Президент, не БПП. Ми як фракція готові були голосувати ще за те подання, яке Президент вніс 2015-го року. Там було 13 кандидатур. Але у всіх тоді були причини не голосувати. Потім, коли загроза дострокових виборів зникла, усі перейнялися долею «Опоблоку» і згадали, що йому треба квоту. Це все були приводи. А причина, яка була в колег з опозиції і партнерів з коаліції – не змінювати склад ЦВК, бо він задовольняв і «Опоблок», і «Батьківщину». Там вони мають більше представників.

Тому повторюсь, що ми готові були голосувати, але голосів не було», – зазначив народний депутат і додав, що автором законопроекту про збільшення кількості членів ЦВК є Парубій.

«Потім це дали Народному фронту», – повідомив Черненко й підтвердив, що збільшення кількості членів ЦВК – це певний компроміс всередині коаліції.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 02:49 :05