середа, 19 вересня, 2018, 15:21 Політика
Активіст: Зняття депутатської недоторканності дотягли під вибори, щоб заробити бали
ZIK
ZIK

Зняття депутатської недоторканності – це маленький законопроект, у який зміни або вносяться, або знімаються. Його неможливо порівняти, наприклад, із реформою медичної галузі, яка торкається чотирьох міністерств. Тому, якщо депутати обіцяли позбутися імунітету, це треба зробити, хоча це можна було проголосувати і раніше, а не перед виборами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив координатор проекту «Стор терор» Семен Кабакаєв.

«У мене є 15 знайомих народних депутатів, які належать до різних фракцій. І єдине, що їх об’єднує – це проукраїнська позиція, що дуже добре. Коли у 2014 році розпочалась війна, а також  передвиборча гонка, то я їм всім казав, що треба провести люстрацію, ставити на національну ідентичність, на нахил до українізації і зняття депутатської недоторканності», – сказав Кабакаєв.

За його словами, саме тоді у перші півроку народним обранцям було б дуже доречно проголосувати і зняти імунітет. Адже є складніші галузі, де набагато важче впроваджувати зміни.

«Немає нічого складного у тому, аби зняти депутатську недоторканність.Це ж не реформа, наприклад, Міністерства охорони здоров’я, яка потребує аналізу щодо відповідності стандартам Євросоюзу чи США. Адже лише на розробку одного законопроекту треба півроку чи рік, тому що зміни можуть торкнутися чотирьох міністерств», – зазначив він.

На його думку, саме зняття депутатської недоторканності не є реформою, а лише маленьким законопроектом, де зміни або вносяться, або знімаються.

«Ви ж бачите, що зняття недоторканності дотягли до самого кінця, тобто під вибори, щоб отримати більше балів на передвиборчу програму. Але нехай вже буде так, аби лише зняли, тому що треба дотримувати слова. Адже всі попередники, які 20 років обіцяли це зробити, не проголосували. Тому, якщо цього року депутатську недоторканність знімуть, то це буде дуже добре. Так само добре, якби цього року встигли ухвалити закон про мову, який теж конче необхідний нашій державі», – наголосив Кабакаєв.

Нагадаємо, у вівторок, 18 вересня, Генеральна прокурора повторно внесла подання на трьох народних депутатів з «Опозиційного блоку» – Олександра Вілкула, Дмитра Колесникова й Сергія Дунаєва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-14 13:55 :15