Новини » Регіони 18 вересня, 2018, 13:50
Єдине на Волині родовище газу вже на 50% виснажене

У Локачинському районі поблизу райцентру розробляють єдине на Волині газове родовище – тут діє цех видобутку нафти та газового конденсату «Львівгазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування».

Наразі родовище вже вичерпане наполовину, – повідомили IA ZIK у відділі інформаційної політики ОДА.

Локачинський газовий промисел введено в експлуатацію у 1999 році. Геологи виявили поклади блакитного палива ще у 70 роках минулого століття поблизу села Міжгір’я. Вчені встановили, що об’єми газу, зосередженого у цій місцевості, становлять близько семи мільярдів кубометрів.

За словами головного інженера цеху Романа Сенишина, на сьогодні Локачинське газове родовище експлуатує підприємство «Львівгазвидобування».

«Раніше для видобування газу використовували значно простіше обладнання, ніж ми бачимо зараз. Вже сучасний цех облаштовував генеральний підрядник зі Сполучених Штатів. Вони спроектували систему очистки, закупили та поставили все обладнання, яке ми змонтували у 2002 році», – зазначив він.

Окрім того, на території є дві газотурбінні установки, де спалюють газ, який непридатний до подачі споживачам. Внаслідок цього отримують електроенергію, яку спрямовують в загальну мережу через підстанцію у Затурцях – цей об’єкт запустили в експлуатацію в 2003 році.

Особливістю волинського газу є високий вміст сірководню, тож блакитне паливо потребує додаткової очистки. Так, Локачинське родовище – перше в Україні, де збудували систему очистки на твердих сорбентах.

На сьогодні працює на промислі 62 працівники. Електростанція «Локачі» потужністю 8,7 мВт є першою в Україні, що використовує потік газу регенерації, який поступає з «Установки з очищення і підготовки газу».

Весь обсяг електроенергії виробництва електростанції «Локачі» відпускається в ДП «Енергоринок». Газ видобувається із свердловин, які розташовані на території Марковичівської і Козлівської сільських рад Локачинського району.

За період функціонування родовища, було піднято на поверхню понад шістсот мільйонів кубометрів природного газу, тобто половину від його запасів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 15:12 :26