Новини » Політика 18 вересня, 2018, 22:05
Верховний Суд визнав незаконною люстрацію екс-голови комісії суддів Самсіна

Верховний Суд України в складі Касаційного адміністративного суду визнав незаконною люстрацію колишнього голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігоря Самсіна.

Про це повідомила прес-служба ВСУ, передає «Радіо Свобода».

В установі не вказують імені посадовця, однак називають номер його справи – 988/0/15-17.

«Суд задовольнив позовні вимоги позивача, визнав незаконним та скасував рішення Вищої ради правосуддя від 25 квітня 2017 року № 988/0/15-17 про визнання порушення суддею Верховного Суду України вимог щодо несумісності та звільнення його з посади. Також суд скасував ухвалу Вищої ради правосуддя від 23 травня 2017 року № 1223/0/15/-17 про залишення без розгляду заяви позивача про звільнення з посади судді Верховного Суду України у відставку», – заявили в суді.

Верховний Суд зазначив, що «люстрація може бути використана тільки для усунення або суттєвого зменшення загрози, яку становить суб’єкт люстрації, створенню життєздатної вільної демократії шляхом використання суб’єктом службового становища з метою порушення прав людини або блокування процесу демократизації».

Згідно з повідомленням, колегія суддів встановила порушення принципу пропорційності, оскільки в цьому випадку втручання у права особистості (звільнення позивача на підставі порушення вимог щодо несумісності) не виправдовують мету люстраційного процесу.

При цьому у рішенні йдеться, що позивач мав намір самостійно відсторонитися від здійснення державної влади, надавши заяву про відставку 11 липня 2016 року.

Рішення може бути оскаржене до Великої палати Верховного Суду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 05:39 :33