Новини » Економіка 18 вересня, 2018, 14:08
Устенко: Китай зацікавлений, щоб його продукція з’явилася на ринку ЄС під маркою «Made in Ukraine»
ZIK
ZIK

За сто років в Україні не змінилася структура експорту. Драйвером розвитку економіки може стати угода про зону вільної торгівлі з Китаєм. Адже Україна зараз перебуває у зоні вільної торгівлі з Євросоюзом і тому Китай розглядає її, як «свою можливу фабрику» для переміщення товарів.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного проекту «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK говорив економіст Олег Устенко.

«Коли в овальний кабінет у Вашингтоні прийшов Кеннеді, він сказав, що наше стратегічне завдання бути першими на Місяці. У них нічого не було для цього, тому вони навіть не вели активні дослідження у цьому напрямку, на відміну від Радянського Союзу. Але під цю ідею підтягнули все, що можна було. Тому найголовнішим є те, що в Україні повинна з’явитися ідея, яка стане драйвером економіки», – сказав Устенко.

На його думку, не варто думати про те, що Україна раптово зробить економічний прорив базуючись на сільському господарстві. Адже навіть у Марокко зараз збирають не менший врожай зернових, ніж в Україні. 

«За сто років в Україні не змінилася структура експорту, тому її потрібно змінити. Але я, відверто кажучи, не вірю в те, що політик може самостійно вказати, у який сектор варто вкладати гроші, а в який ні. Я вважаю, що є важлива роль ринку, а також освіченість робочої сили, яка, на мій погляд, знижується. Хоча ми можемо зробити ривки, які пов’язані з ІТ-технологіями, фінансовим ринком, а також можемо стати своєрідним офшором Східної Європи. Інше питання, що з офшорами борються, але на якийсь час можна перехопити ініціативу», – наголосив він.

За його словами, непогане географічне розташування України дуже нерозумно не дати використати для заробітку.  Звичайно, що можна фантазувати і думати про те, що збудується Hyperloop. Але поки звозяться товари із Китаю у Європу, треба ловити такий момент.

«На початку 2018 року посол Китайської Республіки в Україні зробив сенсаційне оголошення, яке пройшло повз наших аналітиків і медіа простір. Він запропонував укласти угоду про зону вільної торгівлі з Китаєм. І це є просто «бомбою», адже китайці у цьому дуже зацікавлені. Україна перебуває у зоні вільної торгівлі з Європою, а китайці потенційно розглядають Україну, як «свою» можливу фабрику», – прокоментував Устенко.

Він розповів, що зараз китайці змушені платити десять відсотків за товари, які переміщуються з їх території до Європейського Союзу. Завдяки Україні цього можна уникнути.

«Китай може зекономити десять відсотків, якщо частину свого виробництва перенесе на територію України і переміщатиме продукцію під брендом «Made in Ukraine» на територію Європейського Союзу. Саме це на фоні проблем Китаю із США є дуже актуальним», – додав економіст.

Нагадаємо, головний радник президента США Дональда Трампа Ларрі Кадлоу підтвердив плани Білого дому ввести додаткові тарифи на імпорт з Китаю на загальну суму $200 млрд.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 21:13 :07