Новини » Світ 18 вересня, 2018, 13:45
Угорщина подасть до суду на Європарламент
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: EPA-EFE/PATRICK SEEGER
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Фото: EPA-EFE/PATRICK SEEGER

Угорський уряд подасть до суду ЄС на Європейський парламент у зв’язку з рішенням останнього застосувати щодо Угорщини параграф №7 Лісабонського договору.

Про це заявив глава адміністрації угорського прем’єра Гергелі Гуляс, повідомляє RMF FM.

Після прийняття відповідної резолюції Європейським парламентом у середу, угорська влада оголосила про пошук законних способів анулювати результати голосування. Зокрема, угорський уряд вважає, що Європейський парламент не прийняв резолюцію з необхідною більшістю у 2/3 голосів, оскільки під час підрахунку голосів не врахували тих, хто утримався.

Таку позицію повторив Гуляс у понеділок, підкресливши, що, на його думку, такий спосіб підрахунку голосів є порушенням Лісабонського договору.

У парламентській промові у понеділок прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав доповідь депутата Європейської партії зелених Джудіт Сарджентіні, на підставі якої ухвалював рішення Європарламент, «купою брехні». Він вважав це «нападом на угорців, які вирішили не перетворювати свою країну на країну мігрантів».

У середу Європейський парламент дав згоду на застосування щодо Угорщини параграфу №7 договору ЄС. За це рішення проголосували 448 депутатів, проти було 197, а 48 утрималися.

Таким чином, Європейський парламент закликав держави-члени розпочати процедуру, викладену у параграфі №7 договору про ЄС. У ньому, зокрема, йдеться про протидію загрозам цінностей, що лежать в основі Європейського Союзу, які включають: повагу до демократії, верховенства права та прав людини.

Це безпрецедентне рішенням, оскільки Європейський парламент вперше в історії застосував параграф №7 договору та закликав країни-члени Ради ЄС відповідно відреагувати на цю справу.

Тепер резолюція Європарламенту буде скерована до Ради ЄС, що повинна діяти відповідно до Лісабонського договору.

Для того, щоб підготовлена Сарджентіні заява була прийнята і скерована до Ради ЄС була необхідна підтримка абсолютної більшості депутатів, тобто 376 осіб, при 2/3 поданих голосів.

Нагадаємо, раніше Угорщина заявляла, що вважає голосування в Європарламенті недійсним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 16:14 :28