Новини » Львів 18 вересня, 2018, 13:24
У розвиток гірських територій Львівщини цьогоріч інвестовано 171 млн грн, – з сесії ЛОР

У Львівській облраді заслухали звіт про виконання «Стратегії розвитку гірських територій Львівської області на 2018-2022 роки» у січні – серпні 2018 року. Станом на сьогодні реалізується 309 проектів гірських територій, на які з різних джерел фінансування інвестовано понад 171,05 млн грн, в тому числі з державного бюджету – 58,9 млн грн, обласного бюджету 68,8 млн грн, місцевих бюджетів – 28,05 млн грн, інших джерел – 15,3 млн грн.

Про це на сесії 18 вересня повідомила заступник директора департаменту економічної політики – начальник управління економічного розвитку та стратегічного планування ЛОДА Валентина Москаленко.

У розрізі галузей найбільше проектів спрямовано на розвиток освіти (98 проектів загальною вартістю 81,01 млн грн), ЖКГ (67 проектів на суму 28,2 млн грн), культури (54 проектів на суму 11,45 млн грн), спорту (32 проекти на суму 8,7 млн грн), охорони здоров’я (19 проектів на суму 8,7 млн грн), екології (15 проектів на суму 49,2 млн грн). Крім того, завдяки успішній транскордонній діяльності Львівщини залучено кошти міжнародної технічної допомоги та секторальної підтримки.

У 2018 році введено в експлуатацію такі об’єкти соціальної інфраструктури у гірській зоні:

  • ЗОШ у с. Лосинець Турківського району (54 учнівських місць);
  • ЗОШ у с. Верхня Рожанка Сколівського району (180 учнівських місць).

Відповідно до Стратегії розвитку гірських територій, в галузі освіти виконуються такі заходи:

  • проводиться процедура закупівлі матеріально-технічної бази опорних шкіл за рахунок коштів державного бюджету, зокрема в Турківському районі закуплено обладнання шкільних меблів, комп’ютерне обладнання, інтерактивне мультимедійне обладнання на суму 3,4 млн грн;
  • завершено тендер та укладено договір з переможцем закупівлі «Автоград-2007» на придбання 4 шкільних автобусів на суму 7 млн грн;
  • проводиться будівництво освітніх закладів коштом Державного фонду регіонального розвитку, місцевого та обласного бюджетів.

У галузі охорони здоров’я виконуються заходи із:

  • реконструкції закладів надання первинної та вторинної медичної допомоги в Старосамбірському та Дрогобицькому районах, капітального ремонту приміщення реабілітаційно-методичного центру с. Закіпці;
  • подальшого розвитку спеціалізованої медичної допомоги, зокрема у Сколівському районі отримано апарат УЗД;
  • подальшого охоплення сільських територій первинною медичною допомогою, зокрема створено амбулаторію ЗП-СМ в м. Сколе з охопленням приписної дільниці;
  • розвитку паліативної допомоги дітям і дорослим у Дрогобицькому районі.

У перспективі передбачено будівництво 7 амбулаторій групової та монопрактики в гірській зоні.

У галузі інженерної інфраструктури 22 травня 2018 року відбулося відкриття Бескидського тунелю (фінансування здійснювалось за рахунок власних коштів залізниці із залученням кредитів ЄБРР та ЄІБ в сумі 2 931 744,0 тис. грн).

У 2018 році на заходи із забезпечення належної дорожньо-транспортної інфраструктури залучено 58425,0 тис. грн, відповідно до цього заплановано відремонтувати 21 об’єкт автомобільних доріг загального користування місцевого значення, з них завершено роботи на 3 об’єктах в межах Турківського, Дрогобицького та Сколівського районів.

Стратегією розвитку гірських територій, затвердженою рішенням Львівської обласної ради від 5 грудня 2017 року №565 було визначено квотний принцип фінансування інфраструктурних проектів гірських територій, що передбачає фінансування проектів в гірській зоні пропорційно до чисельності населення, площі територій та кількості населених пунктів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 18:13 :37