вівторок, 18 вересня, 2018, 16:05 Події
У лікарні Херсона мертвонароджених дітей вважали біосміттям і викидали на звалище, – Кулеба

У Херсонській обласній клінічній лікарні тіла мертвонароджених дітей вважали біосміттям та викидали на звалище.

Про це повідомив уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба на своїй сторінці у Facebook.

 

«У це було важко повірити, коли мені про це розповів батько, дитина якого народилася вчасно, але мертвою. Тому я приїхав до Херсонської обласної клінічної лікарні, щоб особисто переконатися в тому, що лікарня утилізувала мертвонароджених дітей разом з післяопераційними відходами. Це нелюдське ставлення, і не існує жодного виправдання такому вчинку. Як можна кинути дитину, вже сформовану, як непотріб, в один ящик з біовідходами? Це неприпустимо!», – заявив Микола Кулеба

За його словами, головний лікар з більш ніж 20-річним стажем зміг лише вибачитися та зазначив, що це їхня провина, і він не знав, що мертвонароджена дитина не є ПЛОДОМ, і тому має бути проведене гідне поховання. І в цій лікарні мертвонароджених дітей роками утилізовували як медичні відходи.

«Закон говорить про гідне ставлення до мертвонароджених дітей та про гідне поховання. Проте лікарі його роками не дотримувалися. Які зміни в законодавстві ще потрібні, якщо ви й ті, що є, не читаєте і не виконуєте? Є чіткі інструкції й закони, яким необхідно слідувати. Навряд чи ви змогли б зробити таке з власними дітьми. Скільки ще таких випадків по всій країні, про які не повідомляється?», – зазначив уповноважений президента з прав дитини.

Також він повідомив, що звернувся до губернатора Херсонської області стосовно обов’язкового проведення службового розслідування цієї ситуації та з’ясування, куди йдуть кошти, виділені на такі поховання з місцевого бюджету. А також він до Міністерства охорони здоров’я України стосовно відповідних роз’яснень та перевірок в інших регіонах.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 00:04 :50