Новини » Політика 17 вересня, 2018, 21:20
У Bellingcat розповіли, навіщо Росія вигадала нову версію катастрофи MH-17

Озвучена Російською Федерацією інформація про українське походження ракети «Бук», яка збила літак рейсу МН17 над Донбасом, – це «акт відчаю» напередодні засідання Генеральної асамблеї ООН.

Таку думку висловив засновник міжнародної дослідницької групи Bellingcat Еліот Хіггінс в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

Як відомо, група Bellingcat проводила власне незалежне розслідування причин катастрофи МН17, яке також вказало на «російський слід».

«Версії РФ про те, що фотографії «Бука» були підроблені, схоже, були запозичені з блогів прихильників теорії змови і спільнот «правдошукачів» причин краху MH17, що явно свідчить про крайній розпач», – сказав засновник Bellingcat.

Він нагадав, що велика частина інформації про ракету була отримана в результаті аналізу фрагментів, знайдених на місці катастрофи і витягнутих з тіл загиблих. Ця інформація була опублікована в доповіді Ради безпеки Нідерландів (Dutch Safety Board) і оголошена Спільної слідчою групою (JIT) під час прес-конференції.

«Про них було мало що відомо до прес-конференції Спільної слідчої групи на початку цього року, під час якої було продемонстровано великий уламок. Хоча вони не стверджували категорично, що він має відношення до MH17, а лише сказали, що він був знайдений в Україні», – підкреслив Хіггінс.

За його словами, дані, опубліковані сьогодні, мабуть, засновані на засекречених російських документах.

«Хоча ми не можемо вважати достовірною будь-яку інформацію, поширювану російським оборонним відомством, оскільки в минулому їх часто ловили на брехні і використанні сфабрикованих доказів. Міноборони Росії не цікавить істина, тому вони часто поширюють різні версії подій і докази», – додав засновник Bellingcat.

Крім того, Хіггінс прокоментував в Twitter заяву Міноборони РФ про недостовірність деяких даних Міжнародної слідчої групи (JIT) по катастрофі МН17. Він зазначив, що конвой, який перевозив «Бук», потрапив не тільки на відео, але і був зафіксований з супутника, таким чином відео не може бути фейком.

Також експерт прокоментував заяву РФ про нібито фейковий фотографії з доповіді JIT.

«РФ має рацію, кажучи, що машина рухається в неправильному напрямку анімації JIT. Однак, місце розташування, на якому була зроблена фотографія, відрізняється... Російське міністерство використовує це, щоб помилково заявити, що фотографія підроблена», – написав він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 03:09 :01