Новини » Суспільство 18 вересня, 2018, 15:30
Сьогодні день народження української письменниці Оксани Пахльовської
Оксана Пахльовська. Фото: glavcom.ua
Оксана Пахльовська. Фото: glavcom.ua

Сьогодні, 18 вересня, у 1956 році народилася Оксана Пахльовська, донька Ліни Костенко та Єжи Пахльовського, українська письменниця, культуролог, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка.

Про це у Фейсбуці написала культуролог Ганна Черкаська. Фото

Оксана Янівна живе в Італії, професор, завідує кафедрою україністики у Римському університеті Ла Сап’єнца.

Ось одна з її думок: «Ми живемо в часі, в якому у нас віднімають минуле і викрадають майбутнє, позбавляючи тим самим сенсу наше теперішнє буття. Через приниження, через незахищеність перед хамством, через неприналежність до смислів сучасної доби».

Оксана Пахльовська закінчила Московський університет ім. М. В. Ломоносова за спеціальністю «італійська мова і література» (1980) й аспірантуру Інституту літератури НАНУ (1986).

Зараз обіймає посаду Професора Римського університету «Ла Сап’єнца», завідує кафедрою україністики при Департаменті європейських та інтеркультурних студій (секція славістики) на факультеті літератури і філософії.

Науковий співробітник Відділу давньої української літератури Інституту літератури НАН України ім. Т.Шевченка. Доктор філологічних наук (у 2000 році захистила докторську дисертацію, присвячену концептуалізації української літератури як невід’ємної частини європейської цивілізації).

Перекладач і дослідник італійської, іспанської та провансальської літератур.

Автор численних студій (надрукованих в Україні та за кордоном італійською, англійською, польською, російською та іншими мовами) з історії давньої і сучасної української літератури як цивілізаційного перехрестя між «гуманістичним» Заходом та «візантійським» Сходом (зокрема книжки «Civilta letteraria ucraina» {Українська літературна цивілізація}, Roma: Carossi Editore, 1998, першого в Європі після падіння Берлінського муру комплексного дослідження, в якому аналізується тисячолітня еволюція європейського коду української культури).

Займається також проблемами демократичної трансформації та культурної і політичної євроінтеграції Центрально-Східної Європи. Член редакційної ради журналу «Сучасність» (2000–2007) та Наукового Товариства ім. Т. Шевченка.

Член Директивного комітету Італійської асоціації українських студій, член Італійської асоціації славістів.

Член Наукової ради Інституту студій суспільної та релігійної історії (Італія, Віченца) та редколегії наукової серії «Media et Orientalis Europa» («Центральна і Східна Європа») того самого інституту.

Автор збірки віршів «Долина храмів».

Працює в галузі поетичного і прозового перекладів. Перекладає з італійської, іспанської, старопровансальської мов. Переклала твори Ф. Гарсіа Лорки, Д. Унгаретті, С. Квазімодо, М. Грассо, Г. Гарсіа Маркеса, С. М. Аркондо та ін.

У липні 2018 року підтримала відкритий лист українських діячів культури до ув’язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 22:56 :44