Новини » Світ

Пономарьов: Замах на Скрипаля – це злочин вже проти британського державного діяча

ZIK

Згідно всіх правил спецслужб, Скрипаль мав імунітет від того, чим займався у минулому. Тому, ймовірно, замах на його життя стався за теперішні справи.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив депутат Держдуми Росії у 2007-2016 роках Ілля Пономарьов.

«Між Литвиненко і Скрипалем є відмінність. Це важливо знати, аби розуміти різницю у реакції Великобританії», – підкреслює Ілля Пономарьов.

Він наголошує на тому, що з точки зору Англії та Заходу, Скрипаль є їхнім агентом.

«Скрипаль дійсно був завербованим російським працівником спецслужб, який перейшов на інший бік. У Росії він був у в’язниці. Однак, в певний момент його у законний спосіб обміняли на аналогічно взятих російських розвідників. По всіх поняттях спеціальних служб в цій ситуації він отримує імунітет від того, що робив до того. Тому замах на нього справді виглядає, як злочин проти британського державного діяча», – пояснює експерт.

Водночас, Олександр Литвиненко був ідейною людиною, зауважує депутат Держдуми Росії у 2007-2016 роках.

«Він свідомо розкрив інформацію про те, що вбивство Бориса Березовського було замовним. Він свідомо кинув політичний виклик російській системі, таємно пішов на Захід, а також перебував під охороною приватних структур Березовського», – наголошує Ілля Пономарьов.

Крім того, колишній депутат Пономарьов зізнається, що дуже довго мав проблеми із тим, щоби отримати візу у Великобританію.

«Мені пояснювали, що потрапивши на її територію, ніхто не може гарантувати безпеку. Напевно, я міг би стати ціллю для російських спецслужб», – коментує Ілля Пономарьов.

Ймовірно, замах на життя Скрипаля не пов'язаний із тим, що він робив колись, а із теперішніми справами, вважає колишній депутат Держдуми.

«Адже у протилежному разі ситуація не лише немає сенсу, а й йде проти всіх  правил», – підкреслює Ілля Пономарьов.

Крім того, колишній депутат умовно ділить росіян, які хочуть поїхати у Великобританію, на дві категорії.

«Є ті, хто накрали, а потім їдуть легалізувати кошти закордон. Вони цікаві королівству, адже це гроші. Тепер, під тиском суспільства, таких людей перевіряють. Втім, у такий спосіб, щоб залишити фінанси в країні, а самих росіян з території країни усунути», – каже експерт.

Водночас, політичну еміграцію Великобританія повністю підтримувала, зазначає колишній депутат.

«Лондон нікого не видавав, двері були відкритими. Потім він задумався над тим, у який спосіб забезпечити людині безпеку. Згідно найскромніших підрахунків, за останні десять років близько десяти опонентів Путіна були вбиті на території Великобританії», – зауважує Ілля Пономарьов.

До слова, нагадаємо, що у Росії заявили про плани оприлюднити листування з Британією, з якого, буцім, випливає, що Лондон знав про загрозу життю екс-співробітника ФСБ Олександра Литвиненка, а також про брехню у справі Бориса Березовського.

Loading...