Новини » Політика 18 вересня, 2018, 14:28
Політтехнолог: Якби Україна оголосила воєнний стан, то відразу стала би банкрутом

Запровадивши воєнний стан на всій території держави, Україна би відразу стала банкрутом. Адже правила Світового банку і МВФ виключають можливість надавати фінансову допомогу країнам, де діє такий режим.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів політтехнолог Тарас Загородній.

Він наголосив: повне запровадження військового стану на території України – неможливе. Мовляв, у такому разі держава відразу ж стане банкрутом.

«Згідно із вимогами Світового банку і Міжнародного валютного фонду, якщо у державі запроваджено воєнний стан, будь-яка допомога їй просто виключена», – розповів політтехнолог.

Натомість, за його словами, закон про реінтеграцію Донбасу дозволяє застосовувати статус воєнного стану в окремих районах.

«Він взагалі легалізував використання армії на території нашої країни», – зазначив Загородній.

Що ж до окупованого Криму, то експерт наголосив: у нас на цій території не лише не введено воєнного статусу, а й навіть «існує вільна економічна зона».

У свою чергу, журналіст Володимир Бойко не погодився із низкою тез політтехнолога. За його словами, у жодних вимогах МВФ немає положення про неможливість кредитування держав із воєнним станом.

«Це особливий правовий режим, який дозволяє відступати від частини Конституції, де гарантуються певні права людини. Тобто, основа воєнного стану полягає у тому, що Україна повідомляє ЄСПЛ, ООН та Раду Європи про те, що неспроможна забезпечити повне дотримання прав людини на певній території і тому вводиться спеціальний правовий режим», – пояснив Бойко.

При цьому, за його словами, дозволяється проводити тендери на закупівлю армійського спорядження за іншими процедурами чи по-іншому організовувати роботу адміністрацій на таких територіях.

До того ж, він підкреслив: міжнародні фінансові донори України лише підтримують захист своєї незалежності.

«Вони тільки «за». Якби Україна не захищала, уже б виникали питання. Натомість якщо не запроваджувати воєнного стану чи не захищати свою державу, який сенс тоді робити сюди довгострокові вкладення? Адже немає гарантії, що ці кредити повернуться», – підкреслив журналіст.

Окрім того, він наголосив: воєнний стан – це не оголошення війни, а один із видів правового режиму, який застосовують, коли є загроза агресії.

«Сам факт окупації Криму уже є основою для оголошення воєнного стану у певних регіонах, наприклад, на півострові. Навіть велика відкрита ділянка кордону із РФ уже є беззастережною підставою вважати це загрозою агресії. Згідно ж Конституції, цей режим якраз і вводиться, коли є лише така загроза», – пояснив Бойко.

До слова, раніше військовий експерт Іван Апаршин заявляв, що указом про старт операції Об’єднаних сил Президент, фактично, і ввів на Донбасі воєнний стан через процедуру не внесення цього рішення до Верховної Ради України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 13:28 :59