Новини » Політика 18 вересня, 2018, 10:16
Плюс два: голова ВРУ пропонує збільшити склад ЦВК

Голова ВРУ пропонує збільшити склад Центральної виборчої комісії з 15 до 17 осіб.

Про це голова ВРУ Андрій Парубій заявив сьогодні під час ранкового засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK.

Спікер зауважив, що одним із ключових питань цього пленарного тижня має стати питання оновлення ЦВК, нагадавши про тривалі дискусії та пошук «оптимальної формули».

«Якщо хтось намагається залишити діючим старий склад ЦВК, цей сценарій не матиме будь-якого успіху. Я його не допущу, ми повинні у цьому залі знайти компромісний шлях для обрання цього тижня нового складу ЦВК», – наголосив Андрій Парубій.

Спікер повідомив, що він вніс до ВРУ законопроект, відповідно до якого пропонується збільшити склад ЦВК з 15 до 17 осіб.

«Задля вирішення ситуації, яка склалася навколо виборів ЦВК, мною був поданий та зареєстрований проект закону України про внесення змін до ст. 6 Закону України "Про Центральну виборчу комісію". Закон передбачає зміну лише в одному положенні – збільшення членів ЦВК із 15 до 17. Ця формула є оптимальним, коректним шляхом розв’язання проблеми оновлення ЦВК. Це цілковито у межах повноважень ВРУ. Свого часу цифра 15 просто була скалькована з РФ, вона не має жодного принципового значення», – заявив голова ВРУ.

З його слів, збільшення кількості членів ЦВК дозволяє у четвер вирішити питання оновлення Центрвиборчкому.

«Законопроект спрямований на забезпечення такого представництва політичних сил, щоб усі фракції і групи парламенту були представлені у ЦВК», – зазначив голова ВРУ та наголосив, що рекомендація ПАРЄ щодо ЦВК має бути виконана.

Нагадаємо, 1 червня 2014-го завершився термін повноважень 12-ти з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – 13-го члена Центрвиборчкому. 5 лютого 2018-го Президент України вніс до ВРУ подання на кандидатів до нового складу ЦВК.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 23:52 :54