Новини » Політика 18 вересня, 2018, 20:50
Нардепу Пастуху збільшення кількості членів ЦВК нагадало процес призначення Луценка Генпрокурором
ZIK
ZIK

Сьогоднішня історія нагадала мені історію з призначенням на посаду Генерального прокурора. Тобто якщо щось дуже хочеться, то можна. Але законопроект про збільшення складу ЦВК був внесений і проголосований всупереч усім регламентним процедурам.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Об’єднання «Самопоміч») Тарас Пастух.

Як відомо, народні депутати України підтримали за основу й в цілому законопроект, відповідно до якого кількісний склад членів ЦВК збільшується із 15 до 17.

За проект Закону № 9090 про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» проголосували 236 обранців.

Народний депутат Тарас Пастух зазначив, що він не голосував за закон про збільшення кількісного складу ЦВК, адже законопроект було внесено з порушенням регламенту.

Нардеп пригадав, що свого часу за подібною процедурою нардепи підтримали Юрія Луценка на посаду Генерального прокурора.

«Сьогоднішня історія нагадала мені історію з призначенням на посаду Генерального прокурора. Тобто якщо щось дуже хочеться, то можна. Але законопроект про збільшення складу ЦВК був внесений і проголосований всупереч усім регламентним процедурам.

А щодо можливого голосування за законопроект про новий склад ЦВК у четвер, то потрібно, щоб цей законопроект сьогодні був підписаний головою ВРУ, направлений Президенту, підписаний ним та опублікований. Тобто це майже ті самі терміни, що свого часу приймалися щодо Генерального прокурора. Це одна складова – порушення регламенту», – зауважив гість програми.

Народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок додав, що за закон про збільшення кількості членів ЦВК він також голосував «червоною кнопкою». На його думку, цей процес буде мати наслідки.

«Я точно знаю, що новий склад ЦВК буде визнаний Конституційним Судом таким, що не відповідає закону»,– підкреслив Сергій Євтушок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 07:03 :51