Новини » Політика 18 вересня, 2018, 19:40
Нардеп Ємець певен, що закон про збільшення кількості членів ЦВК буде скасовано
ZIK
ZIK

Під час голосування за законопроект про збільшення кількості членів ЦВК було порушено закон про регламент. Друга частина, яка була порушена – голосування за основу та в цілому. Ці підстави дозволяють мені бути впевненим у тому, що цей закон буде скасовано Конституційним Судом.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Леонід Ємець.

Як відомо, народні депутати України підтримали за основу та в цілому законопроект, відповідно до якого кількісний склад членів ЦВК збільшується з 15 до 17.

За проект Закону № 9090 про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» проголосували 236 обранців.

Народний депутат Леонід Ємець заявив, що закон про збільшення кількісного складу ЦВК прийнято з грубим порушенням українського законодавства.

«Це призведе до його оскарження в Конституційному Суді та до скасування. А все через те, що була порушена процедура. Тобто закон про регламент, який передбачає те, що має бути два тижні на внесення альтернативних законопроектів. Друга частина, яка була порушена – голосування за основу та в цілому. Можна голосувати за основу та в цілому виключно в тому випадку, якщо в народних депутатів немає зауважень у вигляді правок до цього законопроекту. А в нас є правки, які ми хотіли б внести. Тому ці підстави дозволяють мені бути впевненим у тому, що цей закон буде скасовано Конституційним Судом», – зауважив гість програми.

Леонід Ємець підкреслив, що за аналогічними підставами – кнопкодавство й порушення регламенту – Конституційний Суд уже скасував закон про мови.

Нардеп також зазначив, що поки відбуватимуться усі процедури щодо скасування закону про збільшення складу ЦВК, уже встигнуть пройти президентські вибори.

«Але це не стане загрозою для проведення президентських виборів і їхнього результату. Адже закон втрачає силу лише після рішення Конституційного Суду. До такого рішення все в рамках закону», – пояснив Леонід Ємець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 06:06 :52