Кущ: Адміністративні послуги влади надто дорого обходяться українцям

ZIK

Під виглядом ефективної соціально політики, понад сто мільярдів гривень діляться на користь великих компаній, монополістів і фінансово-промислові групи тощо. Втім, куди краще було б інвестувати у видобуток своїх надр, адже у такий спосіб ми б скоротили і видатки, а заощаджені кошти спрямували б, наприклад, на підтримку малих підприємців.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив фінансовий аналітик Олексій Кущ.

«Згідно опитувань, ми бачимо, що люди хочуть зростання саме соціальних стандартів. Можу зазначити, що бюджет зараз соціально орієнтований. Дуже велика частина грошей закладена на цей блок», – каже експерт.

До слова, соціальний блок бюджету – це, фактично, субсидії, що виплачуються за компенсацію вартості комунальних послуг, пояснює фінансовий аналітик.

«Утім, люди насправді гроші не отримують. Кошти прямують до фінансово-промислових груп, які мають великі компанії, такі як «Нафтогаз України», «Укргазвидобування» тощо», – зауважує аналітик.

Крім цього, фінансовий аналітик звертає увагу на світову практику.

«У світі, для того, щоб стимулювати економіку, дбають про доходи домогосподарств, сприяють їх збільшенню. Водночас, великі компанії обкладаються додатковими корпоративними податками», – розповідає Олексій Кущ.

Водночас, в Україні державна політика діаметрально протилежна до того, що роблять у світі, каже експерт.

«Бюджет треба збільшувати. Однак понад сто мільярдів гривень ділиться на користь великих компаній, монополістів і фінансово-промислових груп. Це подається під соусом ефективної соціальної політики. Однак, коли б народ користувався своїми надрами, то не потрібно було б платити фірмам-гігантам та й ми би змогли суттєво скоротити власні видатки», – каже експерт.

Кошти, які можна було б заощадити на великих компаніях, варто перекинути на освіту, науку, інновації, підкреслює Олексій Кущ.

«Існує цікава тенденція. У перший рік після виборів видатки на президента та уряд збільшуються. Водночас, коли голова держава має піти – видатки для нього на наступний рік можна скоротити навіть до нуля», – каже аналітик.

В Україні система адміністрування влади коштує дуже дорого, зауважує Олексій Кущ.

«Якщо подивитися у пропорції до бюджету, то влада нам дорого обходиться. Звернувши увагу на якість адміністративних послуг, які ми отримуємо від влади, хочу наголосити, що вона не коштує цих грошей», – додає експерт.

До слова, нагадаємо, нещодавно виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова заявила, що у проекті закону про державний бюджет України на 2019 рік передбачено, що дефіцит бюджету складе 2,26% від валового внутрішнього продукту, що відповідає вимогам Міжнародного валютного фонду.

Loading...