вівторок, 18 вересня, 2018, 11:55 Політика
Експерт: Зі старим ЦВК Україні немає куди рухатись
ZIK
ZIK

Оновлення складу ЦВК – винятково компромісне питання. За збереженням балансу у комісії дуже пильно слідкують і наші міжнародні партнери. Тому Президент пішов назустріч, висловлюючи бажання, щоб в органі були представники усіх політсил – як коаліційних, так і від опозиції.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політичний та економічний експерт Віталій Кузьмін.

Він підкреслив: Центральну виборчу комісію потрібно було оновлювати ще у 2014 році, натомість цього не сталося і досі.

«Ми досить сильно затягнули цей процес. Відступати вже більше нікуди, маємо вибори навесні, а потім ще й восени. Всі розуміють, що зі старою виборчою комісією нам немає куди рухатись», – наголосив Кузьмін.

Однак, на його думку, формування самого складу ЦВК, де б мали бути присутніми представники усіх партій, є вже суто «компромісним питанням».

«Президент хоче зберегти баланс, щоб у ЦВК були представлені усі партії. Адже наші міжнародні донори стежать за цим процесом», – зауважив експерт.

Відтак, за його словами, Президент тут «пішов на зустріч», наполягаючи, щоб у складі комісії були присутні не лише представники правлячої коаліції, а й «Опозиційний блок».

«В принципі, у цьому немає нічого поганого», – підкреслив Віталій Кузьмін. 

Як повідомлялось, вчора спікер ВРУ Андрій Парубій заявив, що вже у четвер Рада мусить оновити склад ЦВК і сам він докладе для цього максимальних зусиль.

Окрім того, він запропонував збільшити склад комісії із 15 до 17 членів. Мовляв, «свого часу цифра 15 просто була скалькована з РФ, вона не має жодного принципового значення».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-16 09:42 :14