Новини » Світ 18 вересня, 2018, 17:59
Експедиція на Марс може пошкодити мозок космонавтів, – нові дослідження NASA

Протягом 30-денного експерименту, під час якого симулювали умови життя на Червоній планеті, частина лівого гіпокампу мозку учасників скоротилася на три відсотки.

Видання New Scientist повідомляє, що на міжнародній конференції Federation of European Neuroscience Societies, яка проходила в Берліні, виступили фахівці NASA, які представили результати дослідження, присвяченого реакції мозку на подорож до планети Марс. Згідно з ними, гіпокамп космонавтів повинен буде скоротитися в ході експедиції, пише naked-science.

Космічні польоти повні небезпек: від впливу радіації до підвищеного ризику інфаркту. Перед тим як відправляти людей в довгостроковий політ до Марса, який може зайняти два роки, необхідно врахувати всі можливі ризики. Для цього дослідники Космічного агентства провели експеримент з 16 добровольців, який показав, які зміни в мозку можуть відбутися в ході місії.

Шістнадцять людей протягом 30 днів працювали в умовах, які симулювали марсіанську базу. Весь цей час поруч з ними знаходилися три інших працівника. Щотижня їм надавався один вихідний.

Дослідники виявили, що однин з країв лівого гіпокампу в середньому зменшувалася на три відсотки. Гіпокамп – це відділ головного мозку, що закріплює спогади. Його значення важливе не тільки для роботи пам’яті, але ще й тому, що гіпокамп відповідає за формування орієнтації в просторі, що вкрай необхідно в космічних подорожах. Однак згідно комп’ютерних випробувань, проведеним в ході експерименту, просторове мислення учасників не змінилося.

Один з членів дослідницької групи Аніка Вернер (Anika Werner) висловила власну гіпотезу щодо результатів. На її думку, скорочення могли викликати умови: соціальна ізоляція і стрес від цілодобового спостереження. Вона попередила, що ці зміни можуть бути короткотривалими через еластичність мозку, але їх все одно варто враховувати.

Крім того, сам процес все ще залишається загадкою для вчених. Вони точно не знають, внаслідок чого відбувається скорочення. Джерелом може бути як відмирання існуючих клітин, так і реорганізація зв’язків між нейронами. У майбутньому вони сподіваються з’ясувати причину.

Нагадаємо, SpaceX назвала ім’я першого космічного туриста.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 21:45 :06