вівторок, 18 вересня, 2018, 0:30 Політика
Екс-омбудсмен: Закону, що визначатиме долю людей після завершення конфлікту на Донбасі, немає
ZIK
ZIK

Як тільки Кабінет міністрів ухвалює постанову щодо людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях – разом з цим одразу ж впроваджує перевірки, що порушують права цих громадян.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявила екс-уповноважений Верховної Ради України з прав людини (у 2012-2018 рр.), заслужений юрист України Валерія Лутковська.

«Я не знаю, що у думках Волкера, але здається, я розумію, чому він сказав, що Україна недостатньо дбає про громадян, які є на тимчасово окупованих територіях. Адже як тільки ухвалюється постанова Кабіну, де дійсно прописаний план дій стосовно реінтеграцію Донбасу, Кабмін запроваджує перевірки, які порушують права внутрішньо переміщених осіб», – пояснює експерт.

Водночас, перевірки, що порушують права людей, не можуть не обурювати тих, хто проживає на окупованих територіях, зауважує екс-уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

«Ми від цього маємо більше негативу, а ніж позитиву. Постанова Кабміну – це чудовий інструмент! Проте він може діяти лише для органів виконавчої влади… на рівні держави має діяти закон. А закону, який би визначав, що буде з людьми завтра, на наступний день після завершення конфлікту – нема!», – підкреслює Валерія Лутковська.

На думку колишньої омбудсменки, необхідно прописати в законі те, що чекатиме на людей після деокупації Донбасу.

«Наприклад, якщо людина, яка проживає на окупованій території, просто виконувала свої робочі обов’язки, то вона не несе ніякої відповідальності за участь у конфлікті», – каже екс-уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Нагадаємо, також колишня омбудсмен наголошувала на тому, що в Україні «гібридна» ситуація, яка не дає застосувати Женевську конвенцію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-19 18:33 :41