Новини » Економіка 18 вересня, 2018, 19:25
Економіст впевнений, що замість субсидій потрібна програма енергоефективності
ZIK
ZIK

Субсидії мають не тільки скорочуватися, а й монетизуватися протягом 5-ти років, щоб українці мали можливість подбати про енергоефективність своїх осель.

Це зауважив економіст Андрій Длігач у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Держава не спроможна зараз подбати про всіх громадян, а тому змушена обрати найбільш незахищених, кому вона може надавати субсидію. Те, що державний бюджет має бути збалансований, тобто коли ми витрачаємо не більше, ніж можемо заробляти – це непохитне правило. Адже в іншому випадку ми матимемо руїну замість економіки», – застеріг Андрій Длігач.

Насправді, пояснює експерт, із субсидіями не все так добре, адже навіть верифікація демонструє, яка кількість субсидій отримується через порушення норм.

«Достатньо подивитися на кількість квартир, що здаються в оренду з «вирішеним питанням субсидій». Міністерство соціальної політики досі не спромоглося провести верифікацію соціальних виплат по Україні. Адже в Мінфіні цей проект згорнули і не дозволили реалізувати. Насправді ж це простий проект, адже так чи інакше всі громадяни в Україні вже оцифровані», – запевнив економіст.

Він підкреслив, що верифікація вже проведена в більшості країн світу, оскільки є основою для подальшої роботи. Отже, в Україні обов’язково потрібно перерахувати і загальну кількість громадян, і тих, хто потребує подібної соціальної допомоги.

«Субсидії мають не тільки скорочуватися, а й монетизуватися протягом 5-ти років і зменшуватися для того, щоб українці мали можливість подбати про енергоефективність своїх осель, а не витрачати кошти на оплату високих тарифів», – підсумував Андрій Длігач.

Як повідомлялося, Міністерство фінансів заявило, що субсидії вистачить на всіх, навіть якщо ціну на газ піднімуть.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 06:14 :50