вівторок, 18 вересня, 2018, 12:32 Економіка
Економіст: Наступного року інвестиційного буму в українській економіці не буде
ZIK
ZIK

Ріст економіки, який прогнозують у проекті держбюджету на 2019 рік, такий же, яким був і цьогоріч. Відтак, очевидно, що влада не розраховує на масовий притік закордонних інвестицій.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політичний та економічний експерт Віталій Кузьмін.

Він підкреслив: законопроект про держбюджет на 2019 рік дуже схожий на кошторис, який маємо у 2018 році, хоча він і збільшений.

«Та давайте не забувати, що його погоджували із МВФ, адже ми залежні від нього, хочемо продовжити програму і маємо вимогу щодо збалансованості бюджету», – наголосив експерт.

Відтак, за його словами, дефіцит, прописаний у законопроекті, становитиме 2,2%, адже МВФ наполягає, щоб цей показник не перевищував 2,5%. Тому, «щоб ми не робили», та цей баланс має бути збереженим.

«Я вже ознайомився із проектом цього бюджету. Згідно із ним, реформи у медицині продовжуватимуться. Також буде і підтримка нової української школи. Там програма розрахована на доволі тривалий період. Окрім того, дуже сильно збільшені витрати на армію. Та всі ми прекрасно розуміємо, що йде війна із РФ, тож це такий собі «маст хев». Тут ми нікуди не дінемось», – зазначив Кузьмін.

Натомість щодо підняття мінімальної зарплати виникає низка запитань. Адже, на думку експерта, зростання таких виплат має відбуватись незалежно від законодавчих норм.

«Це має бути продиктовано ростом економіки. Натомість, як на мене, сьогодні він не дозволяє нам піднімати зарплати. Адже можемо знову отримати «повзучу інфляцію», відтак ціни наздоганятимуть таке підняття», – вважає Кузьмін.

Тому він переконаний: для таких змін потрібно створювати відповідні умови, які б забезпечили зростання економіки не на 3%, як це передбачено проектом держбюджету 2019 року, а на 5-7 відсотків.

Водночас статті витрат на підтримку культури в Україні опинилися на «непоганому рівні». У цей сектор планують віддати 5,4 млрд. грн.

«Також мільярд гривень буде виділено на українське кіно. Те, що українські фільми з‘явились і стали якісними, це дуже добре. Адже це також і пропаганда української державності, мови. Це також наш культурний захист перед агресором», – підкреслив Кузьмін.

Окрім того, він зауважив: враховуючи, що прогнозований економічний ріст складає близько 3%, як і було у держбюджеті на це рік, ніхто не сподівається на масовий притік інвесторів у країну.

«2019-й – це рік виборів. Насправді ж інвестори не заходитимуть у країну на такому етапі, адже розуміють ризики. Усі чекатимуть результатів. Тож, думаю, якщо вже й буде «інвестиційний бум», то лише у 2020 році», – переконаний Кузьмін.

Як повідомлялось, наприкінці минулого тижня Прем‘єр-міністр Володимир Гройсман презентував головні положення «Бюджету розбудови країни» на 2019 рік. Серед головних пріоритетів видаткової частини – збільшення фінансування української армії та посилення енергонезалежності держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-15 20:49 :58