вівторок, 18 вересня, 2018, 5:30 Суспільство
Богомолець пояснила, що через податки українці вже сплатили за медичні послуги
ZIK
ZIK

Базове лікування повинно бути єдине і безкоштовне для всіх людей. Якщо ж хтось захоче підвищений сервіс, то зможе придбати додатковий пакет і оплатити послуги.

Про це заявила голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець у ефірі проекту «HARD» з Наташею Влащенко на телеканалі ZIK.

«У законах Україні вже прописано, що українці своїми податками сплатили за медичне обслуговування. От тільки держава дозволяє собі забрати в людей ці кошти і розпорядитися ними як хоче. Тоді як Фонд державного страхування має наполягати на отриманні фіксованих надходжень від населення, щоб направити їх виключно на забезпечення життя і здоров’я громадян», – зазначила Ольга Богомолець.

Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я пояснила, що ті 5% від ВВП, які повинні виділятися на медичну галузь з бюджету країни, мають покрити базове лікування, лікування онкохворих та хворих на серцево-судинні захворювання у належній якості.

«Базове лікування повинно бути єдине і безкоштовне для всіх людей. Якщо ж хтось захоче підвищений сервіс, то зможе придбати додатковий пакет і оплатити послуги. Люди із тяжкими хворобами, такі як онкологія та серцево-судині захворювання, повинні повністю підтримуватися за державний рахунок», – підкреслила Богомолець.

Утім, на ї думку, сьогодні відбувається грубе порушення Конституції України, і невиконання навіть тих законів, які вже працюють.

«Економіка країни не розвивається, корупція не подолана, а олігархи ділять бюджет, як їм вигідно. Мене часто запитують, чому я не піду на міністра охорони здоров’я? А через те, що сьогодні фактично немає доступу, щоб вплинути на їх совість

У бюджеті на 2019 рік на медичну сферу закладено 2,3 % від ВВП – для українців це смерть. Передусім, я буду вимагати, щоб бюджет не приймали без обраного міністра охорони здоров’я!», – наголосила Ольга Богомолець.

Як повідомлялося, майже 16 мільйонів українців вже визначились із сімейними лікарями та підписали договори щодо надання первинної медичної допомоги.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-18 18:49 :25